Cześć!

Ostatnio coraz częściej spotykana jest tendencja do obdarowywania gości, na różnych imprezach, małymi podarunkami. Pomysł jest bardzo miły i ciekawy. Sympatyzując z nim postanowiłam wykonać swoją wersję podarunków, a mianowicie sukulenty z foamiranu.

Jest bolesnym dla moich oczu, to co widzę w sklepach. Te małe roślinki z powbijanymi na szpilkach różnymi ozdóbkami. Zatem proponuję Ci własnoręcznie wykonanie sukulentów, zyskasz satysfakcję, a dodatkowo oszczędzisz bólu niewinnej roślinie.

Z foaminaru wycięłam czteropłatkowe kwiatki różnej wielkości oraz najmniejsze trzypłatkowe. Możesz wykonać sobie szablon z papieru wizytówkowego, ja użyłam wykrojników firmy Craft Passion.

 

Ostatnio Domi pisała, że lubi swoje kwiaty barwić pastelami, ja jednak wolę tusze. Jak zapewne widziałaś w kilku moich wpisach kwiatowych używam do tego celu aplikatora do tuszowania i gąbeczek.

Wycięte uprzednio płatki tuszuję z obu stron – większą część jednym kolorem, natomiast resztę drugim. Wybrałam kolor zielony i różowy.

Kiedy płatki są wytuszowane podgrzewam je na żelazku.

Dwa pierwsze, te najmniejsze, trzypłatkowe sklejam, a następnie przeciągam przez nie pręciki – tak jak na zdjęciu. Większe płatki odwracam (uwypuklają się wówczas w drugą stronę) i sklejam w ten sam sposób przeciągając przez nie pręciki.

Powstał taki oto sukulent.

Do wykonania sukulentów możesz użyć foamiranu w kolorze odpowiednim do naturalnej rośliny. Analogicznie możesz użyć innych wzorów wykrojników np. gwiazdy betlejemskiej lub takiego z ostrymi płatkami. Wszystko zależy od Ciebie jak będą wyglądały Twoje roślinki.

Poniżej prezentuję Ci moje sukulenty w kilku innych odsłonach.

 

Ciekawa jestem czy spodobała Ci się moja inspiracja, a zarazem kolejna część cyklu kwiatowego. Jeśli wykonałaś już jakieś sukulenty do swoich prac, to koniecznie mi o tym napisz. 2e

Pozdrawiam DT Pati

6 komentarzy

  1. Świetna inspiracja! Najbardziej mi się podobają te środkowe, zielone sukulenty

  2. świetna inspiracja 🙂 jak tylko dorwę doniczki, to zrobię coś podobnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.