Witam serdecznie.

Wszyscy, którzy znają mnie trochę dłużej wiedzą, że kocham media i wszelkie prace z ich użyciem. Jeśli nie próbowałaś jeszcze zabawy z mediami to tym wpisem chciałabym Cię do tego zachęcić. Wspólnie ze mną pokolorujesz konika morskiego mgiełkami i ozdobisz go wg własnego uznania. Gotowa?! Zatem zaczynamy!

konik morski

Ja wybrałam do zmediowania konika morskiego firmy Woodouts z MDF, ale Ty możesz zmediować w ten sposób co tylko chcesz 😉 Wystarczy, że wybierzesz sztywny materiał, który nie będzie podatny na oddziaływanie wody (tekturkę możesz zagruntować ;)).

Pamiętaj, aby zagruntować swoje podłoże. Możesz do tego celu użyć gesso (białe,czarne lub przezroczyste) lub żel medium. Ja użyłam białego gesso.

Całą powierzchnię bazy dokładnie zagruntuj, a później wysusz. Po wysuszeniu nałóż swoją wzór przez swoja ulubioną maskę/szablon. Ja użyłam szablonu SnipArt z pastą firmy Cadence, następnie wysuszyłam.

Kolejnym krokiem jest nałożenie mgiełek 🙂 Wybierz mgiełki w swoich lubionych kolorach lub kolorach projektu.

Popsikaj mgiełkami swój projekt. Aby rozcieńczyć i aby ładnie się zmieszały kolory popsikaj czystą wodą, a następnie wysusz. Czynność powtarzaj do uzyskania satysfakcjonującego Cię efektu. Pamiętaj, jeśli nie satysfakcjonują Cię uzyskane kolory lub w trakcie pracy zmienisz koncepcję kolorystyczną to możesz całość zamalować gessem i zacząć od nowa. Mgiełki nakładaj do momentu uzyskania pożądanego efektu.
Podpowiedź: Przed nałożeniem mgiełek dobrze zabezpiecz podłoże, na który leży Twój element do ozdabiania aby uniknąć niepotrzebnego zanieczyszczenia pracowni.

Jeśli Twoja praca ma oczekiwane przez Ciebie kolory to nadszedł czas na ozdabianie. Teraz użyj swojej kreatywności i pomysłowości, ozdób swój projekt, jak tylko chcesz 😉 Ja ułożyłam sizal i na nim zbudowałam swoją kompozycję z kwiatków, buteleczki i tekturek 🙂 Tekturkę kotwicy przykleiłam na dystansie, aby dodać jej wymiaru 3D.

Tekturki ozdabiałam farbami Efekt patyny.

W swojej pracy zrezygnowałam z dwóch różowych różyczek na rzecz cekinów. Jedak, aby zachować spójność projektu na koniku dołożyłam koloru różowego poprzez nałożenie różowej farby tu i ówdzie 🙂 Dołożyłam jeszcze zielone cekiny i mikrokulki w różnych kolorach (biały, zielony, fioletowy).

Mój projekt jest gotowy 🙂

Mam nadzieję że spodobał Ci się ten wpis. Przypominam również o trwającym wyzwaniu – w kolorach tęczy. A ty lubisz media czy niekoniecznie? Napisz czego najczęściej używasz w swoich pracach.

3 komentarze

  1. Jest piękny! Nie moge się doczekać, aż dorwę się do tej bazy. Ale z pewnością nie stworzę takiego cuda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.