Hej! Z tej strony Domi 🙂

Tutorial na mini czekoladownik to temat mojego dzisiejszego wpisu. Pokażę Ci, jak zrobić czekoladownik na czekoladę Ritter Sport. To świetny sposób na pięknie zapakowany, choć drobny prezent. W czekoladowniku jest miejsce zarówno na dedykację, życzenia lub prezent pieniężny.

Przygotowanie tradycyjnie zaczynam od wyboru papierów, którymi ozdobię bazę – również własnoręcznie wykonaną. Tym razem wybrałam papiery z nowej kolekcji Lemoncraft – Autumn Twilight. Do ozdobienia pudełka wystarczy jeden arkusz papieru scrapowego. Ja do kieszonki wykorzystałam kawałek, który został mi z kartki, którą wcześniej robiłam.

Tutorial powstał podczas przygotowywania przeze mnie upominków z okazji Dnia Nauczyciela – choć uważam, że to świetny prezent na  niemal każdą okazję. Ta czekolada jest bardzo charakterystyczna, bo jest kwadratowa, ale waży tyle, co standardowa tabliczka, czyli 100 g.

Z kartki A4, o gramaturze 250g, wycinam dwa prostokąty. Jeden o wymiarach 9,8 cm x 21,4 cm – będzie to okładka pudełka. Drugi o wymiarach 10,6 cm x 16,7 cm – to będzie kieszonka.

Oba prostokąty biguję na trymerze DpCraft, który jednocześnie jest tablicą do bigowania. Biguję według poniższych rysunków. Dodatkowo, z kieszonki odcinam zaznaczone na czerwono części, tak, by powstały nam zakładki i skrzydełka do sklejenia.

Następnie docinam papier na wymiar okładki i kieszonki. Okładkę będę oklejać na zewnątrz i wewnątrz, natomiast kieszonkę z przodu, na bocznych ściankach i na dolnej.

Kieszonkę oklejam papierem, a następnie składam i sklejam ją, smarując klejem skrzydełka i kawałek paska dolnego po obu stronach. Dzięki temu wszystko ładnie się trzyma.

Oklejam wewnętrzną część okładki. Zanim okleję zewnętrzną, montuję tasiemkę, dokładnie przez środek, podklejając ją odrobiną kleju. To może być najzwyklejsza, satynowa tasiemka.

Zanim wkleję kieszonkę, naklejam drugą warstwę papieru na przód okładki. Podkleiłam go na białą warstwę, by projekt nie był zbyt “płaski”. Robię to przed wklejeniem kieszonki, ponieważ na płasko rozłożonej bazie, łatwiej jest docisnąć kością papier, aby klej dobrze się rozprowadził i złapał. Drugą warstwę podklejam na dystansie z beermaty.

Po przyklejeniu, do środka wklejam kieszonkę.

Ozdabianie

Po złożeniu całości, pozostało mi już tylko udekorować okładkę. Do wykonania kompozycji użyłam sizalu i kwiatków, a także listków wyciętych z arkusza z kolekcji Autumn Twilight. Użycie listków z tej samej kolekcji gwarantuje, że będą pasowały do tych, które są na grafikach papieru scrapowego. Listki wygniotłam dłutkiem na podkładce. Zanim cokolwiek przykleję, zawsze układam kompozycję “na sucho”.

Na samym końcu dodałam kilka fioletowych perełek w płynie, pasujących kolorystycznie do kolekcji.

I tak powstał… mini czekoladownik! Jak widzisz, to bardzo łatwe, a jeśli spróbujesz, przekonasz się też, że bardzo szybko się go robi. Mam nadzieję, że mój tutorial na mini czekoladownik przyda Ci się nie raz :).

Pozdrawiam,
Domi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.