Zorganizowałaś dziecku tematyczne przyjęcie urodzinowe czyli urodziny jak z bajki? To wspaniale. Zatem możesz wykonać ostatnie zadanie. Ozdabianie i dekorowanie tematycznego albumu, w którym utrwalisz wspomnienia, a te po latach są bezcenne…Oczywiście temat jest tak obszerny, że jedynie opowiem o kilku zasadach na trzech konkretnych przykładach.

Najpierw zasady…

Zasada pierwsza. Album na bazie osobnych kart.
Proponuję Ci przygotowanie albumu na bazie luźnych kart, które spięte są specjalnymi kołami.
Ich rozmiar możesz dopasować do grubości albumu.
Inne sposoby łączenia albumów znajdziesz w naszym poradniku. 
Oczywiście możesz również skorzystać z gotowych baz albumowych klejonych, szytych, bindowanych, ale forma ,którą proponuję ma bardzo ważną zaletę. Umożliwia dowolne przekładanie kart w trakcie, jak również już po ozdobieniu.
Zasada druga. Równoczesne ozdabianie wszystkich stron.
Wszystkie karty układamy obok siebie (wymaga to czasem całkiem sporej powierzchni, no ale mamy przecież podłogi:) i równocześnie je ozdabiamy. Pozwala to równomiernie rozłożyć ozdoby i uzyskać spójny wygląd całości. Unikamy tym samym sytuacji, że jedna strona będzie bardzo przeładowana, a pod koniec zabraknie nam ozdób.
Zasada trzecia. Spokojne tło.
Dzięki kolorowym dodatkom z bohaterami bajek album będzie bardzo barwny, więc lepiej na tło strony wybrać papiery bez dużych i wyrazistych wzorów. Osobiście bardzo lubię i wielokrotnie wykorzystywałam białe kropeczki na różnych kolorach tła jako motyw uniwersalny, radosny, dziecięcy.

Przykłady

Urodziny jak z bajki nr 1 czyli “Psi Patrol” i urocze psiaki w albumie z tematycznego przyjęcia.
Bazą są arkusze beermaty, dość grube i sztywne. Po dodatkowym oklejeniu papierem i ozdobami, nawet 9-10 takich kart powoduje ,że album jest gruby.  Format 15x15cm ma dodatkowy walor ekonomiczny, ponieważ z jednego arkusza standardowego papieru do scrapbookingu otrzymujemy kwadraty na cztery strony.
Pamiętasz o zasadzie drugiej? Arkusze rozkładamy i dekorujemy.  Wykorzystałam różne dodatki, o których już pisałam w tekście nt bazy materiałowej czyli naklejki, tasiemki rypsowe, karty do gry.
Ponadto do dekoracji użyłam dużo scrapków urodzinowych wyciętych wykrojnikami : balony, girlandy, prezenty, tort, troszkę napisów. Obecnie na rynku jest ogromny asortyment wykrojników. Zobacz jaki jest wybór samych tortów lub balonów.
album, scrapbooking, kinderparty, bajki
Ostatnim etapem jest złożenie albumu w całość, ale dzięki takiemu systemowi pracy tutaj wszystko do siebie pasuje i karty można  dowolnie przekładać.
Urodziny jak z bajki nr 2 czyli Mickey motywem przewodnim przyjęcia oraz albumu oczywiście.
Podobnie jak poprzednio użyłam tasiemki rypsowe, na okładce są owijki i toppery do muffinek:), ale tym razem zwracam uwagę na ozdobne taśmy klejące – washi – wybrałam motywy filmowe, aparaty fotograficzne oraz nowy dodatek  – naklejki przezroczyste z napisami. Możesz oczywiście zrobić napisy odręcznie lub zastosować stemple.
Urodziny jak z bajki nr 3 czyli tematyczne przyjęcie z Zygzakiem , Złomkiem i innymi bohaterami bajek z serii “Cars”.
Kolorowe tła, karty do gry wykorzystane jako numeracja stron, “drogowa” taśma washi i miejsca na fotografię – taki był wstępny zarys…
potem przyszła pora na uzupełnienie dekoracji o pozostałe elementy ozdobne: czarne strzałki, tekturowe chipboardy, transparentne naklejki z napisami,
 a naklejki  na zeszyty świetnie nadają się jako pola tekstowe do opisów,polecam!
Ostatnim, i wcale nie najłatwiejszym etapem będzie  wybieranie zdjęć i rozmieszczenie ich w albumie.
I gotowe ! Oryginalna i wyjątkowa pamiątka dla dziecka, do której nie jeden raz będziecie wracać wspominając bajkowe i bajeczne urodzinki!

Podsumowując cały cykl moich tekstów o tematycznych kinderparty, mam nadzieję,że chociaż troszkę Cię zainspirowałam, podpowiedziałam i zachęciłam do zorganizowania tematycznych urodzin i samodzielnego przygotowania zaproszeń, winietek, kartek czy albumów. Jeżeli bajkowe tematy Cię interesują zapraszam do obserwowania  fp beata-oln , gdzie będą pojawiać się moje kolejne realizacje.

A jeżeli już wykonałaś coś podobnego, podziel się rezultatami swojej pracy zamieszczając w komentarzu linki do swoich “rękodzieł”. Może  również kogoś zainspirujesz…

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.