Planujesz zorganizować  URODZINY JAK Z BAJKI! czyli bajkowe i bajeczne przyjęcie urodzinowe z ulubionymi bohaterami? W drugim odcinku z cyklu URODZINY JAK Z BAJKI podpowiadam, jak możesz wykonać oryginalne zaproszenia dla gości oraz winietki na stół, które będą również miłą pamiątką z imprezy. Zobaczysz jak można wykorzystywać materiały, o których pisałam poprzednio.

ZAPROSZENIA NA URODZINY
Urodziny jak z bajki  aż się proszą o bajkowe zaproszenia.
Mogą mieć różną formę, a jej wyboru warto dokonać uwzględniając m.in. następujące czynniki.
1. Ilość.
Ilość ma znaczenie. Jeżeli potrzebujesz kilka sztuk prawdopodobnie łatwiej się zdecydujesz na coś  bardziej skomplikowanego w przeciwieństwie do sytuacji , gdy zapraszasz całą klasę lub grupę przedszkolną.
3. Możliwości techniczne np. czy korzystasz z maszynki i wykrojników.
Jej brak nie jest przeszkodą, bo zawsze możesz też kupić gotowe scrapki.
4. Czas.
Musisz pamiętać,że rękodzieło to nie wydruk zaproszenia z drukarki . Nie zrobisz 10 sztuk w ciągu kwadransa. To zajęcie pracochłonne i czasochłonne, ale satysfakcja i radość dziecka – bezcenne!
Najprostszą formą zaproszeń  są klasyczne kartki prostokątne. Bigowanie (zgięcie) wzdłuż górnej krawędzi umożliwia postawienie kartki. Możesz kupić gotowe bazy lub  wykonać je  samodzielnie. Kompozycja, dodatki – tu masz pole do popisu 🙂
kinderparty, urodziny, bajki,
Godne uwagi są z pewnością zaproszenia  w formie step cards czyli kartek schodkowych. Wbrew pozorom, ich wykonanie nie jest bardzo skomplikowane. Dzięki specjalnej “łamanej” bazie są niezwykle efektowne. Do wykonania bazy step card służą specjalne wykrojniki, ale poradzisz sobie również przy pomocy linijki i nożyczek lub nożyka. W internecie znajdziesz szablony z wymiarami i gotowe tutoriale, jak krok po kroku wykonać taki model.
WINIETKI
 To niewielki element, dzięki któremu podkreślisz , jak ważni są urodzinowi goście dla Jubilata, a przy okazji dodasz  kolorowe i tematyczne akcenty na stole.
Chyba najłatwiej wykonasz winietki wykorzystując naklejki na zeszyty.
kinderparty, urodziny, bajki
kinderparty, urodziny, bajki
Z pewnością bardziej pracochłonne będą winietki z wykorzystaniem wykrojników.
kinderparty, urodziny, bajki
kinderparty, urodziny, bajki
Jak je spersonalizować ?
Możliwości masz kilka:
– napisanie imion,
– wydrukowanie,
– wykorzystanie alfabetów w postaci naklejek, stempli lub wykrojników.
 W moich przykładach widzisz również użycie specjalnej taśmy i  domowej wytłaczarki etykiet.
kindeparty, urodziny, bajki

W kolejnym poście, a zarazem trzeciej części opowieści o URODZINACH JAK Z BAJKI zapraszam na przegląd różnych form przestrzennych, dekoracyjnych i BAJKOWYCH kartek dla Jubilatów! Jesteś zainspirowana? Może masz pytania?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.