Impreza  tematyczna nie musi być adresowana wyłącznie do najmłodszych jubilatów. Chyba,że są to Urodziny jak z bajki z ulubionymi bohaterami kreskówek i filmów. Obecnie nawet w ofercie firm organizujących wesela są projekty tematyczne. Można w ten sposób zaaranżować również niewielkie uroczystości , jubileusze, zjazdy rodzinne, a nawet spotkania w gronie przyjaciół. Tematem przyjęcia mogą być podróże, dyscypliny sportowe, gatunki filmowe, muzyczne i wszystko to, co Ci podpowie fantazja i okoliczności. Jako,że tradycyjnie majówka otworzyła sezon spotkań w plenerze, pod chmurką, proponuję Ci przygotowanie Western Party czyli imprezy w stylu Dzikiego Zachodu. 

 
W dzisiejszym poście podpowiem Ci, a może zainspiruję do wykorzystania możliwości scrapbookingu w zakresie materiałowo-technicznym do przygotowania niektórych elementów Western Party. Oczywiście oprócz tego musisz pomyśleć o odpowiednim miejscu. W ekskluzywnym hotelu lepiej wybrać inną tematykę imprezy. Ale gospodarstwa agroturystyczne świetnie wpiszą się w klimat Western Party. Może nawet znajdą się w nich konie do fotosesji “w siodle”. Zadbaj o dostosowanie menu i stylową muzykę. Niektóre zadania z powodzeniem wykonasz sama, ale czasem warto zdać się również na profesjonalistów.
Wracając do naszych przygotowań…

Wybierz kolorystykę Twojej aranżacji i przygotuj odpowiedni papier do scrapbookingu, przydadzą się tematyczne tasiemki, metalowe zawieszki, ale również juta, kolorowe piórka , dodatki skórzane, drewniane etc.

 
Postaraj się wcześniej przygotować zaproszenia. Dzięki nim poinformujesz gości o tematyce imprezy, poprosisz o przygotowanie stroju lub choćby dodatków do niego. Nie musi być od razu kostium Winnetou, czasem wystarczą dżinsy i kapelusz albo bandamka. 
 
Western Party, imprezy tematyczne
Western Party, imprezy tematyczne
 
Dekorację stołu rozpocznij od winietek dla gości , które będą również pamiątką z oryginalnej imprezy (znam osoby, które kolekcjonują swoje winietki z różnych uroczystości).
Western Party, imprezy tematyczne
 

Wykonaj samodzielnie proste dekoracje. Zanim zaczniesz kupować przejrzyj swoje szafy i sprawdź, co możesz wykorzystać z domowych zasobów. Może wiklinowe koszyki, słoiczki po jogurcie przerobione na pojemniki lub świeczniki, ramki, w których można umieścić menu lub oznaczyć stoły. Szukaj inspiracji w internecie wpisując w wyszukiwarkach Western Party .

Western Party, imprezy tematyczneWestern Party, imprezy tematyczneWestern Party, imprezy tematyczneWestern Party, imprezy tematyczne
 
No i wreszcie, możesz utrwalić wspomnienia w albumie …
Western Party, imprezy tematyczne
a małe albumy możesz przygotować w podziękowaniu dla gości.
Western Party, imprezy tematyczne
Scrapbooking to naprawdę pole do popisu. Daje mnóstwo możliwości wykorzystania i umieszczenia w albumie różnych “pamiątek”.  Mogą się tam znaleźć  zaproszenia, winietki, a nawet   fragmenty dekoracji.
Western Party, imprezy tematyczne
Western Party, imprezy tematyczne
Western Party, imprezy tematyczne
Western Party, imprezy tematyczne

Czujesz się zainspirowana? Masz ochotę spróbować swych sił i kreatywności przygotowując imprezę tematyczną jak western?  A może masz za sobą takie doświadczenia i chętnie się nimi podzielisz w komentarzu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.