Zorganizowałaś swojemu dziecku urodziny jak z bajki czyli bajkowe, tematyczne przyjęcie z bohaterami ulubionych kreskówek i filmów? Zadbaj również o to, by utrwalić wspomnienia i ocalić je od zapomnienia…

W obecnych czasach bardzo łatwo ważne i wyjątkowe chwile “zatrzymać w kadrze” nawet przy pomocy telefonu komórkowego. Nie pozwól, by zdjęcia z urodzinowego przyjęcia pozostały jedynie w postaci plików w folderach.
Takie szczególne chwile, piękne momenty warto   zachować w naszej pamięci,  w pamięci dziecka, jego przyjaciół, rodziny, a nie w pamięci telefonu i komputera.
Wybierz najpiękniejsze zdjęcia i nadaj im odpowiednią oprawę. 

 I. Ramka na zdjęcie

Jeżeli  potrafisz (osobiście mam z tym wielkie problemy)  wybrać jedno, najpiękniejsze zdjęcie z urodzin np. jubilat w otoczeniu gości albo doniosły moment zdmuchiwania świeczek na torcie to warto przygotować i ozdobić ramkę na pamiątkową  fotografię. Możesz wykorzystać do dekoracji dodatki, o których pisałam w tekście nt. bazy materiałowej. 
Pamiętaj, że umieszczając grafiki z postaciami lub napisy determinujesz układ ramki jak również orientację zdjęcia. W związku z tym masz dwa wyjścia.
Możesz przygotować ramkę przed przyjęciem i założyć, że umieścisz w niej zdjęcie, dajmy na to, poziome. Teraz tylko musisz o tym pamiętać, aby w czasie przyjęcia powstało takie zdjęcie!
 Ale godne uwagi jest również drugie rozwiązanie. Do przygotowania ramki zabierasz się po urodzinach i wybraniu odpowiedniego zdjęcia. Z pewnością łatwiej wtedy dobrać kolory, dodatki  i dopasować je do fotografii.  Ramki możesz kupić w wielu sklepach, a ich wybór jest ogromny. Musisz zastanowić się przede wszystkim nad rozmiarem i zaplanować technikę ozdobienia. W zależności od tego możesz potrzebować surowej, drewnianej ramki do mediowania, ale możesz kupić też gotową, kolorową .     
np. takie w kilku rozmiarach, kolorach, z możliwością ustawienia lub powieszenia w obu orientacjach
 
Ozdobienie ramki wymaga stosunkowo niewiele czasu, a jest oryginalną pamiątką nawiązującą do tematyki urodzinowego kinderparty. Może dekorować pokój dziecka aż…. do następnego przyjęcia i nowych ukochanych bohaterów.

II. Album tematyczny

Kolejna możliwość pięknego przechowania i udekorowania wspomnień z urodzinowego przyjęcia to album. Tak, album na zdjęcia, ale nie taki zwykły, w którym pod folię powkładamy zdjęcia. Album tematyczny!  Ozdobiony dodatkami bajkowymi, dopasowany kolorystycznie do całego przyjęcia i dekoracji. 
Urodzinowy, tematyczny album może być naprawdę mały. To nie dwutygodniowe wczasy w Hiszpanii czy podróż dookoła świata z której przywiozłaś trzy tysiące zdjęć, ale kilkugodzinne przyjęcie.
Wybierz kilkanaście najciekawszych zdjęć. To wystarczy. 
Bezpiecznym rozwiązaniem jest format 15×15 cm lub podobny. Można skorzystać z gotowych baz albumowych, można bazę wykonać samodzielnie przy pomocy wykrojników, oklejając niepotrzebne płytki CD lub na bazie kopert.To tylko parę przykładów, a nie wszystkie możliwości. 
 
W większym albumie mamy możliwość umieszczenia większych zdjęć, co oczywiste, ale również więcej możliwości na ich ozdobienie, opisanie .
O rodzajach albumów , metodach łączenia kart itd można byłoby pisać niemalże w nieskończoność. W internecie łatwo znaleźć poradniki, kursy, warsztaty online.
O albumach typu Project Life, które również mogą dotyczyć jedynie przyjęcia urodzinowego dowiesz się wiele z naszego poradnika .

Podsumowując warto przygotować i ramkę i album oczywiście. Z pewnością po latach nabiorą mocy i jeszcze większej wartości sentymentalnej. W następnym odcinku naszego cyklu Urodziny jak z bajki podpowiem jak wykonać  albumy i ozdobić ich  wnętrze. Może masz jakieś pytania?  Może znasz kogoś, kogo zainteresują tematyczne przyjęcia? 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.