Wielkanoc tuż tuż, więc dzisiaj wielkanocna kartka na zielono – tutorial jak najbardziej na czasie 🙂 Przygotuj sobie trochę zielonych papierów, tablicę do bigowania oraz klej i nożyczki. Kartka będzie gotowa w mgnieniu oka.

Przygotowałam sobie białą bazę w kwadracie, na którą nakleję perłowy, zielony papier. Na nim zrobimy patchwork z warstwowo sklejonych kwadracików. Ja wycięłam podkładowe warstwy wykrojnikiem z przeszyciami.

Napis wykonałam za pomocą Painta – na zielonym tle wykonałam napis białą czcionką i wydrukowałam na papierze wizytówkowym. Docięłam go do postaci paska, który zamontuję na kartce na samym końcu.

Narysowałam sobie kształt jaja, które będzie centralną częścią naszej kartki. Wycięłam je nożyczkami i przystąpiłam do ozdabiania. Z pasków zielonego papieru, na tablicy do bigowania postanowiłam stworzyć kilka harmonijek.

Czegoś mi brakowało, więc paski wycięłam brzegowym wykrojnikiem z falbanką na całej długości. Możesz do tego celu użyć kreatywnych nożyczek lub “od ręki” zrobić nieregularną falbankę. Każda opcja się tu sprawdzi.

Tak przygotowane harmonijki naklejam na moje jajo warstwami – zaczynając od samego dołu i posuwając się ku górze jaja-pisanki. Ostatecznie wyszło mi tych falbanek aż cztery. Kleiłam je moim ulubionym klejem magicznym, ale możesz też użyć innego kleju ze sklepu Świat Pasji.

Następnie odwracamy nasze jajo na jego spodnią stronę i odcinamy nadmiar falbanek. Muszą pasować do naszego szablonu jaja, więc ścinamy wszystko to, co wystaje poza jego obrys.

Przyszedł teraz czas na spięcie wszystkich elementów ze sobą. Zielone kwadraciki naklejam klejem na białe kwadraciki, Białe kwadraty przytwierdzę za pomocą kosteczek dystansowych 1,5 mm.

Kartka na zielono – tutorial – czas dorzucić dodatki.

Najbardziej podoba mi się moment zdobienia kartki. Wtedy dostaje tego ostatniego szlifu i tak naprawdę to te dodatki decydują o charakterze naszej pracy. Ja zdecydowałam się tu na wiosenne gałązki, sznurek. Na koniec dodałam też małe tekturkowe zajączki i motylki, których nie widać na poniższym zdjęciu.

I to już koniec naszego kursu krok po kroku na wykonanie wielkanocnej kartki. Na ostatnich zdjęciach możesz obejrzeć końcowy efekt jaki uzyskałam po połączeniu wszystkich elementów w całość.

W tym miejscu zapraszam Cię też serdecznie do wzięcia udziału w naszym zielonym marcowym wyzwaniu. Czekam z całym DT na Twoją pracę z niecierpliwością.

Miłego tworzenia,

Joanna z moje-tworcze-miejsce

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.