Witam, dzisiaj przychodzę z tutorialem na proste kwiaty bożonarodzeniowe… Wróć, przecież nadchodzi Wielkanoc, więc skąd mi się tu wzięło Boże Narodzenie? Otóż dlatego, że chcę użyć wykrojnika Poinsecje Craft Passion, czyli typowo bożonarodzeniowego i zrobić wielkanocne narcyzy i żonkile. Skoro już wszystko jasne to zapraszam Cię na tutorial, jak z papieru wykonać super proste wiosenne kwiaty do kartek. Zapraszam.

Żonkile na szybko

Żółte żonkile i białe narcyzy to kwiatowe symbole świąt Wielkiej Nocy. Mają prostą budowę, składają się z sześciu płatków i rurki, zwanej przykoronkiem. Wykrojnik Poinsecji ma z kolei pięć płatków. Na upartego można go użyć i liczyć na to, że nikt nie będzie dokładnie liczył. Wtedy zrobienie żonkila zajmuje dosłownie kilka chwil. Wycinam jeden, największy płatek poinsecji oraz jeden najmniejszy z wykrojnika Kwiaty #8. Ten mniejszy płatek można wyciąć z dowolnego, kwiatowego wykrojnika, może też być po prostu kółeczko. Świetnie pasować tu też będą wykrojniki Pręciki do kwiatów. Używam papieru do mixed media Happy Color, ale polecam również Mi-Teintes.

Płatek odwracam i od spodu spryskuję wodą. Gdy wchłonie wodę, małym dłutkiem kulkowym przyciskam i obrysowuję wokół zewnętrznej krawędzi płatka.

Następnie odwracam płatek i od góry robię wgłębienie przez środek każdego płatka. Ten mniejszy płatek nacinam nożyczkami, żeby zrobić z niego coś, co będzie przypominało przykoronek. Delikatnie odwijam końce płatków na zewnątrz i unoszę je do góry, przyciskając na środku płatka.

Sklejam obie części i super prosty narcyz gotowy. Do środka można wkleić koralik, pręciki lub co tylko chcemy.

Żonkile nieco wolniej, ale bardziej realistycznie

Niewiele modyfikując tę metodę, można zrobić bardziej realistyczny kwiatek. Potrzeba jeden cały płatek oraz jedną część, jak na zdjęciu. Przyda się też małe kółeczko. Przykoronek robię tak samo, jak wyżej.

Następnie należy rozciąć płatek, żeby otrzymać sześć małych płateczków. Można płatki pokolorować przed rozcięciem.

Na kółeczku narysowałam sobie linie pomocnicze, żeby wiedzieć jak przyklejać płateczki. Nakładam odrobinkę kleju na sam koniuszek i przyklejam, żeby płateczki nachodziły odrobinę na siebie.

Następnie delikatnie spryskuję płatek i formuję tą samą metodą, którą opisałam powyżej. Na koniec przyklejam przykoronek. Sześciopłatkowy żonkil i jego nieco biedniejszy, pięciopłatkowy brat zaraz po uformowaniu prezentują się tak:

Z kolei po dodaniu plastikowych środeczków i listków, ukończone wiosenne kwiaty w całej okazałości wyglądają tak:

Skoro mam kwiaty, to pora zrobić kartkę. Tym razem wykonałam kwiaty w nieco mniej oczywistym wiosennym kolorze, jakim jest róż. Środeczki kwiatów wypełniłam mikrokulkami. Ciągle widać, że to jakiś rodzaj narcyzów i jak najbardziej pasuje do papierów. Użyłam kolekcji Hummingbird song Craft’O Clock i zrobiłam romantyczną i delikatną kartkę w starym stylu z postarzonymi brzegami.

Ciekawa jestem, jakie kwiaty królują wiosną na Twoich kartkach. Może masz jakiś ciekawy sposób na ich zrobienie? Podziel się z nami linkiem wpisując go w komentarzu. Przypominam o trwającym w social mediach Świat Pasji wyzwaniu Zielono mi. Kwiaty będą tu pięknie pasować.

Pozdrawiam, Magda Kam

 

 

 

 

Jeden komentarz

  1. Genialne!!!! Dziś siadam i robię kwiaty ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.