Wiosna tuż tuż, a więc zapraszam Cię do stworzenia wiosennego albumu takiego jak ten. Wiosenny album harmonijkowy, to nie tylko kwitnące kwiaty, ale i przecudne kotki. Idealny do obdarowania osoby, która kocha kociaki ponad wszystko. Zapraszam Cię więc ciepło do przeczytania posta, który mam nadzieję będzie dla Ciebie kreatywną inspiracją.

album harmonijkowy

Co Ci będzie potrzebne? Już piszę 🙂

album harmonijkowy

Jak to powstał mój wiosenny album harmonijkowy?

Oczywiście zaczęłam od wycięcia kwadratów z papieru do scrapbookingu, którymi musisz okleić bazę wiosennego albumu. Jak widzisz u mnie nie ma jednego i tego samego wzoru na wszystkich stronach. Poszalałam ze wzorami i moje strony różnią się wyglądem 🙂 Bardzo chciałam, by album emanował kolorami i różnorodnymi wzorami. I to mi się chyba udało 😉 Ty jednak nie musisz robić tego identycznie jak ja. Twoje tła albumu mogą być jednakowego wzoru i koloru. Do ich przyklejenia użyj taśmy dwustronnie klejącej. Jeśli jednak jej nie masz możesz użyć np. kleju Magik.

album harmonijkowy

Maty na zdjęcia…

Maty jak to nazywam, to miejsce w którym przykleisz zdjęcia, opisy i co tylko zapragniesz. Wycięłam je w kształcie mniejszych i większych prostokątów. Z papieru kraft jak również z ozdobnych papierów do scrapbookingu. Na tych matach zmieścisz zdjęcia wielkości 9x13cm jak i mniejszy format zdjęć. Moje maty na zdjęcia przykleiłam za pomocą taśmy dwustronnie klejącej 3D.

album harmonijkowy

Kieszonki…

Bardzo lubię, gdy moje albumy posiadają kieszonki w których możesz schować niemal wszystko. Dodatkowe zdjęcia, ale i notatki. Ozdobne tagi, obrazki jak i wiele, wiele więcej. Moje kieszonki w moim wiosennym albumie harmonijkowym zamontowałam oczywiście za pomocą taśmy dwustronnie klejącej 3D. U mnie jest niezastąpiona, ale użycie kleju Magik jest również dobrym pomysłem jak i taśma dwustronnie klejąca, choć wtedy trudniej jest coś włożyć w kieszonki.

album harmonijkowy

Otwierane miejsce na zdjęcia wiązane wstążką…

Je również docięłam do wielkości pozostałych mat na zdjęcia. Złożyłam i okleiłam ozdobnym papierem do scrapbookingu. Pod moją otwierana matę zamontowałam wstążkę i gotowe. Zatem mamy na jednej stronie miejsce na trzy zdjęcia jak i inne elementy, które możesz tam wkleić.

album harmonijkowy

Ozdoby…

Album oczywiście możesz ozdobić według własnego pomysłu lub zrobić to tak jak i ja zrobiłam. Coraz bardziej lubię wycinać elementy ozdobne z papierów różnych firm więc i w tym moim wiosennym albumie harmonijkowym użyłam tego typu ozdób. Nie licząc oczywiście cekinów i shakera. Wszystkie zatem elementy, które wycięłam za pomocą nożyczek precyzyjnych przykleiłam za pomocą taśmy 3D. Uwielbiam przestrzennie prace.

Następnie zamontowałam shaker, który wzbogaciłam cekinami pod kolor albumu i gotowe 🙂 Tak jak na zdjęciach prezentuje się mój wiosenny album harmonijkowy.

album harmonijkowy

Spodobał Ci się mój wiosenny album harmonijkowy? Jeśli tak, to bardzo się cieszę i zachęcam Cię do stworzenia własnego, który będzie cieszył Cię tak jak mój cieszy mnie, a już niebawem zapraszam na mój kolejny inspiracyjny post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.