Wielkanocne jajo shabby chic

Na dzisiaj przygotowałam krótki kurs, jak zrobić  ozdobę wielkanocną w stylu shabby chic. Będzie to zawieszka na drzwi lub okno, której głównym elementem jest gęsie jajo, a raczej wydmuszka z gęsiego jaja. A zatem do dzieła! Wspólnie ozdobimy wielkanocne jajo w stylu shabby chic! Wybór kolorów pozostawiam Tobie. Możesz wybrać delikatne pastelowe odcienie, możesz ozdobić jajo tak, jak ja – prawie na biało.

jajo shabby chic
Wielkanocne jajo

Potrzebne materiały

Aby ozdobić wielkanocne jajo w stylu shabby chic, będziesz potrzebować:

materiały na wielkanocną ozdobę
Materiały na ozdobę wielkanocną

Wykonanie ozdoby w stylu shabby chic

  1. Zanim zaczniesz działania, przygotuj sobie transfer na materiale. Poszukaj na np. na Pintereście gotowej grafiki. Wydrukuj ja na drukarce laserowej i przenieś ją na tkaninę (najlepiej bawełnianą) za pomocą olejku lawendowego lub innego mniej pachnącego medium do transferów. Moich pierwszych doświadczeń z olejkiem lawendowym nie wspominam zbyt dobrze. Kuchnię wietrzyłam przez trzy dni…A zatem zachowaj ostrożność 😉 Być może przyda Ci się kilka wskazówek dotyczących transferów, które znajdziesz na naszym blogu.
  2. Ja zaczęłam od pomalowania białą farbą akrylową wianka z wikliny. Jeśli masz biały wianek, ten etap pomijasz.
  3. Następnie przełożyłam przez otwory w wydmuszce wstążkę, na której ozdoba będzie wisieć. Wstążka musi być dość długa, ponieważ na dole zawiążesz kokardkę, a do góry przywiążesz jajo do wianka.

    wianek i gęsie jajo
    Wianek i gęsie jajo

4. Następnie mocujesz na jaju koronkę bawełnianą albo za pomocą kleju, albo taśmy dwustronnej. Jednocześnie przyklejasz wokół jaja     kilka piór. Mogą to być pióra gęsie lub marabuta, które są bardziej zwiewne…

koronka na wydmuszce
Jajo z piórami i koronką

5. Czas na ozdabianie jaja przygotowanymi drobiazgami. U mnie jest to sznurek omotany wokół koronki, kwiatek z gipiury, kawałek   grubej bawełny z transferem, mały tag z ptaszyną, kwiatek z papieru i  guzik ze sznurkiem. Guziczek niestety jest plastikowy, bo drewniany był za duży… Tak ozdobione jajo przywiązałam do wiklinowego wianka. Upewnij się, że wstążka nie rozwiąże się, a jajo jest dobrze umocowane. Niestety, jeśli upadnie, to wiadomo, co będzie…

jajo shabby chic
Wielkanocne jajo ozdobione sznurkiem
Guzik ze sznurkiem
Guzik ze sznurkiem

6. Gotowa ozdoba -wielkanocne jajo w stylu shabby chic.

wielkanocna ozdoba
Wielkanocna ozdoba

Mam nadzieję, że wielkanocne jajo shabby chic, spodobało Ci się. Oczywiście możesz przygotować kilka takich jaj i umieścić je w koszyku lub na jakiejś paterze, tworząc tym samym dekorację na stół wielkanocny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.