Witaj!

Tym razem chcę Ci pokazać, jak w prosty sposób możesz wszyć sznurek skręcany w swoją pracę. Nauczysz się jak przyszyć go między sznurki, oraz  na wierzchu pracy. Do prac polecam sznurki skręcane 2 mm, ewentualnie 3 mm, wszystkie inne są zdecydowanie zbyt duże. Jeśli jeszcze nie czytałaś mojego pierwszego poradnika, w którym przedstawiłam podstawy szycia sznurków soutache, to zapraszam do lektury tutaj.

Zatem do dzieła!

Potrzebne Ci będą:

W pierwszej kolejności oczywiście przyszyj kaboszon do filcu, następnie podklej końcówkę sznurka klejem, aby się nie strzępił. Podczas przyszywania pamiętaj, aby używać nici o tym samym lub zbliżonym kolorze do sznurka, będzie mniej widoczny. Wchodź igłą zawsze pomiędzy skręt sznurka, pokazałam to na zdjęciu powyżej.

Utnij sznurek tak, aby lekko nachodził na druga końcówkę i lekko podklej klejem, aby się nie troczył, dodatkowo przyszyj już samą końcówkę do filcu.

Podczas przyszywania pamiętaj aby wbijać się w środek sznurka, nie gdzieś na boki, inaczej będzie Ci ciężko wyciąć wisior przy brzegach.

Teraz zszyj sznurki, pamiętaj, aby wbijać się w środek, oraz żeby jodełka na sznurkach była ułożona w tą samą stronę. Po zszyciu sznurków i przyszyciu ich do filcu (przyszywając wbijaj się pomiędzy sznurki) pora na zawinięcie sznurka, czyli zszywamy je układając w odpowiedni kształt i wszywamy koralik, wbijamy się również w środek sznurków.

Wytnij wisior, uważaj aby nie przeciąć sznurków ani nitki.

Po zszyciu sznurków i przyszyciu ich do filcu (przyszywając wbijaj się pomiędzy sznurki), pora na zawinięcie sznurka, czyli zszyj je układając w odpowiedni kształt i wszyj koralik, wbijaj się również w środek sznurków.

Pamiętaj aby odległości między koralikami nie były ani za duże, ani za małe, inaczej będą dziury lub będą wypychały się wzajemnie.

Przyszyj koralik lub inną ozdobę.

Przyklej wisior do weluru lub przyszyj go (wbijaj się również między sznurkami soutache). Możesz najpierw odrysować kształt wisiora, potem wyciąć i przykleić. Ja przyklejam i dopiero wycinam, ale to już jak komu wygodnie.

Przyszyj ostatnie koraliki i zawiń sznurki na tył pracy.

Zszyj je ze sobą na odwrocie pracy. Warto jeszcze wbić się między sznurki na przód pracy i potem z powrotem, aby sznurki zostały przyszyte do pracy i nie “chodziły luźno”.

Sznurki skręcane można wszywać pomiędzy sznurki soutache, wtedy musisz wbić igłę w środek sznurków górnych, sznurka skręcanego w środku (też wbijamy się pomiędzy splot) i środek sznurków soutache na dole.

Albo możesz je doszyć na wierzch pracy. Pamiętaj, aby były pod kątem prostym do sznurków soutache, inaczej będą powyginane, lub krzywo nachodziły w którąś stronę.

Na tyle podklej końcówki wszystkich sznurków,  aby się nie troczyły.

Doszyj koralik większy, koralik toho  round 11/0, łezkę i ponownie koralik 11/0. Przejść najpierw przez wszystkie, na ostatnim koraliku 11/0 nie wracaj przez niego, tylko przez łezkę. Przyszyj dokładnie do wisiora, uważaj żeby nitka nie była nigdzie luźno i aby koraliki nie zwisały z widoczną nitką.

Tył pracy możesz zakończyć na tym etapie lub wszyć koraliki, aby zakryć końcówki sznurków.

Doszyj krawatkę, wykonaj łańcuszek lub użyj już gotowego i ciesz się swoją piękną pracą.

A tutaj efekt końcowy 🙂

Mam nadzieję, że wpis Ci się podoba i pomoże w zgłębianiu tajników tworzenia biżuterii.

Pozdrawiam serdecznie,

Marta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.