Hej, tu Domi!

Dzisiaj pokażę Ci, jak powstała ta wesoła i słoneczna kartka, która będzie wspaniałym prezentem imieninowym. Życzenia wręczone w takiej formie na pewno zachwycą obdarowaną osobę.

piątek trzynastego summer

Tworzenie kartki zaczęłam, jak zawsze, od wykonania bazy i wyboru papierów. Ponieważ postanowiłam użyć słoneczników, wybór padł na kolekcję The Four Seasons – Summer z P13. Aby nieco stonować szalony żółty, wybrałam dechy z kolekcji Awakening.

Tak, jak wspomniałam, do kompozycji kwiatowej wybrałam słoneczniki, które zrobiłam sama z papierów Mi-Teintes.

p13 awakening słoneczna

jak dobierać papiery

jak przechowywać kwiaty

Po przycięciu papierów do wymiarów kartki i warstw, postanowiłam potuszować boki, aby warstwy bardziej się odróżniały. Wybrałam żółty tusz Memento i Vintage photo Distress Ink. Tuszowałam szczoteczką.

słoneczna kartka tuszowanie papieru

szczoteczka do tuszowania

Każda kompozycja kwiatowa nie może obyć się bez listków – przecież są one nieodłącznym elementem roślin :). Wszelkie zabiegi natury staraj się przenosić na swoje kartki. Poza tym, listki są świetnym uzupełnieniem. Listki wycięłam z pasków, które dostałam jako gratis do zakupów w sklepie Świat Pasji. Dodatkowo, z okładki kolekcji Summer wycięłam kilka kwitków, aby podbić i skontrastować kompozycję.

Listki wygniotłam dłutkami kulkowymi na podkładce. Budowanie kompozycji zawsze zaczynam od układania elementów “na sucho”, nie kleję od razu, ponieważ po ułożeniu wszystkiego koncepcja może się zmienić. O tworzeniu kompozycji z wyciętych elementów możesz przeczytać w artykułach Kasi HandKate.

formowanie listków

słoneczna kartka jak budować kompozycję

budowanie kompozycji z wyciętych elementów

Wycinane elementy przykleiłam na kartkę, część zdystansowałam beermatą, aby nie było płasko. Następnie użyłam sizalu, aby wypełnić miejsce pod słonecznikami. Resztę kompozycji zbudowałam z moich kwiatów i przygotowanych listków. Aby wszystko na pewno się trzymało, użyłam kleju na gorąco. Po skończeniu kompozycji umieściłam napis, a także emaliowane kropki dopasowane kolorystycznie.

Dodałam też troszkę owadów – motyla i biedronkę, również wycięte z arkusza z elementami.

słoneczna kartka ze słonecznikami

kartka imieninowa

No i już! Słoneczna kartka gotowa. Prawda, że prosto i szybko? Karteczka wylądowała w pudełku ozdobionym do kompletu, które świetnie prezentuje walory całej pracy :). Dobrym patentem na szybką kartkę jest posiadanie zapasu kwiatuszków, wtedy też dodajesz dosłownie kilka elementów i praca niemal sama się robi :D. Zobacz na mój zapasik kwiatowy wyżej – to tylko papierowe kwiaty. W swojej kolekcji mam też pojemnik z kwiatami quillingowymi i foamiranowymi.

słoneczna kartka

kartka ze słonecznikami

słoneczna kartka

Pozdrawiam,
Domi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.