Wykrojnik Craft Passion – kwiaty #8 to wykrojnik, który można zastosować na wiele sposobów. W poniższym wpisie pokażę Ci jak go wykorzystać do stworzenia kwiatów z papieru akwarelowego barwionych sproszkowanymi farbami Color Glow od 13 Arts.

Wykrojnik Craft Passion – kwiaty #8

Niedawno, Domi w swoim wpisie przedstawiła wiele możliwości wykorzystania wykrojnika Craft Passion #8 do stworzenia pięknych kwiatów z papieru i foamiranu. Powstały zarówno róże, chabry, maki i wiele wiele innych. Serdecznie zachęcam Cię do zapoznania się z tym wpisem i wypróbowania wskazówek Domi.

W poniższym wpisie chciałabym przedstawić kwiatki na szybko. Jeżeli zamiast czytania wolisz oglądać zapraszam Cię na kanał Świata Pasji na YT, gdzie znajduje się film, w którym wykonuję te kwiaty na żywo.

Przygotowanie

Do wykonania kwiatów potrzebne będą:

Proces tworzenia kwiatów

Pierwszym krokiem jest wycięcie elementów przy pomocy maszynki w papierze akwarelowym. Ja wycinałam od razu w dwóch warstwach papieru. W wykrojniku kwiaty mają cztery różne wielkości. Ja wykrawałam całym wykrojnikiem od razu, natomiast kwiaty można łatwo rozdzielić przy pomocy obcęgów i wycinać tylko jeden konkretny rozmiar.

Po wykrojeniu płatków grupujemy je po 2 tej samej wielkości (dlatego dawałam dwie warstwy papieru, żeby mieć pewność, że wszystkie warstwy będą parzyście).

Czas na malowanie. Ja wykorzystałam dwa sposoby nanoszenia proszków na płatki.

1. Nanoszę proszek przy pomocy zwilżonego pędzla na płatki.

2. Nanoszę proszek na podkładkę, lekko zwilżam proszek i przykładam do niego płatki tak żeby odbić kolor.

Kwiatki można malować jednym kolorem proszku, zmieszać je, tworzyć przejścia między kolorami. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Im więcej proszku naniesiesz, tym kolor będzie intensywniejszy, a kwiatek będzie bardziej błyszczał.

Nadawanie kształtu kwiatkom

Układam wilgotny kwiatek na gąbce – u mnie jest to tzw. magiczna gąbka wykonana z melaminy. Przy pomocy dłutek o średnicy odpowiednio dobranej do wielkości płatka – im większy tym większe dłutko, wciskam płatki w gąbkę od ‘niepomalowanej’ strony, aż będę zadowolona z efektu. Następnie obracam i wciskam kulkę dłuta w środek kwiatka. Tak uformowany kwiatek suszę przy pomocy nagrzewnicy trzymając cały czas dłutko w środku kwiatka. Nagrzewanie przyspiesza proces suszenia. Jeśli nie masz nagrzewnicy możesz zostawić płatki do samoczynnego wyschnięcia. Proces powtarzam dla drugiego płatka o tej samej wielkości.

Składanie kwiatków

Gdy uformowane kwiatki są już wysuszone – czas na ich sklejenie. Sklejam dwie warstwy przy pomocy kleju na gorąco. Następnie, również przy pomocy kleju doklejam na środek perełkę (u mnie Prima) i gotowe! Jeśli lubisz, aby się świeciło, możesz dodać brokat, albo brokatowy tusz akrylowy z 13 Arts. Możesz też dodać chlapnięcia – wszystko zależy od Ciebie.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że tym wpisem zachęciłam Cię do samodzielnego tworzenia kwiatów. Jak widzisz wykrojnik Craft Passion – kwiaty #8 jest bardzo uniwersalny i można z niego stworzyć wiele wspaniałych kwiatów z różnych materiałów. Farbowanie przy pomocy Color Glow jest bardzo proste, a kolory po wyschnięciu nasycone i błyszczące. Wybór kolorów jest bardzo duży, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis – zostaw komentarz, a jeśli wykorzystasz ten tutorial to proszę oznacz sklep Świat Pasji, Bloga Kreatywnego i nas – DT.

Pozdrawiam,

Aga, Scrapeciarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.