Cześć!

Dzisiaj wpis jak na mnie – bardzo nietypowy 🙂 . Tym razem bez kwiatków i recenzji, za to z inspiracją na zbliżające się rozpoczęcie roku szkolnego. Pierwsza klasa to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka, nowy nauczyciel, koledzy, książki, łatwo się pogubić. Dlatego też pomyślałam, że świetnym pomocnikiem na lekcjach i w domu mogą być takie właśnie zakładki. Zobacz krok po kroku, jak powstawały.

Przygotowanie zakładek zaczęłam od wyboru papierów – padło na Childhood Crayons z Craft o’clock. Od razu, z białego papieru, wycięłam białe bazy, a ze scrapowego dwie warstwy do oklejenia baz. Każdy kawałek nieco mniejszy od kolejnego. Wybrałam różne arkusze z kolekcji, a także arkusze z dodatkami do wycinania.

Arkusze przykleiłam do baz tworząc warstwy. Tym razem nie dystansowałam warstw, ponieważ zakładki do książek zdecydowanie powinny być niezbyt wypukłe 🙂 . Od razu nakleiłam powycinane elementy.

Do zakładek postanowiłam dodać napisy, przygotowałam i wydrukowałam je na scrapowym papierze. Następnie wydruki wycięłam wykrojnikami w kształcie tarczy, która kojarzy się ze szkolnymi mundurkami 🙂 . Wykrojnik to zestaw Marianne Design COL1343.

Tarczę wycięłam podwójnie – napis małym wykrojnikiem, a warstwę pod spód dużym. Nakleiłam je wraz z wyciętymi elementami mniej więcej w 2/3 ich wysokości, aby nieco wystawały poza bazę. Na samym końcu, żeby jeszcze rozweselić zakładki, dodałam kilka emaliowanych kropeczek.

Mam nadzieję, że moje zakładki zainspirują Cię do stworzenia własnych. Przecież mogą być one nie tylko prezentem dla pierwszoklasisty. Robi się je bardzo szybko, a wiele mogą ułatwić 🙂 .

Pozdrawiam,
Domi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.