Dzisiejszy, inspiracyjny wpis przygotowała Viola, która wygrała w wyzwaniu: “Heavy metal”. Zgodziła się ona być naszym Gościnnym Twórcą w tym miesiącu i specjalnie dla bloga Kreatywnego wykonała owady z drutu florystycznego, ale poczytaj sama co pisze na ten temat autorka 🙂

 

Mam na imię Viola. Tworzę od zawsze. Szyję na maszynie, szydełkuję i robię na drutach. Maluję i rysuję. Te wszystkie techniki zobaczycie w moich pracach. Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga: http://lookingatdeco.blogspot.com/

Uwielbiam florystykę i prace z papierem. W swoich projektach wykorzystuję różne materiały i techniki. Uwielbiam prace z drutu florystycznego. 

Bardzo się cieszę, że mam okazję zaprezentować swoje pracę na blogu kreatywnym sklepu Świat Pasji.

Mamy piękne i słoneczne lato więc stworzyłam owady z drutu florystycznego.

Do ich wykonania wykorzystałam drut florystyczny o różnej grubości w kolorze czarnym, srebrnym i złotym oraz narzędzia takie jak szczypce płaskie, okrągłe i cążki.

Każdego owada rozpoczynam od odwłoka, nawijając drut ok 6-7 razy na moje cztery palce. Następnie przystępuję do owijania go drutem tak aby nadać mu właściwy kształt. Kolejny etap to uformowanie i przyczepienie nóg, które powstają ze skręconego drutu. Owijam odwłok złotym drutem tworząc charakterystyczne dla osy paski. Dalej formuję głowę, wyginając drut na kształt oczu i przyczepiam czułki. Na końcu z jednego kawałka drutu powstają skrzydła.

Tak powstała osa.

Owady z drutu florystycznego - osa

Owady z drutu florystycznego - osy

W przypadku motyla czynności są podobne.

Owady z drutu florystycznego - motyl

 

Mam nadzieję, że podobają Ci się niesamowite owady Violi – mi bardzo! Ze swojej strony dziękuję jej za ten wpis! Przypominam również o trwającym wyzwaniu: Gradient i serdecznie zapraszam do udziału w nim 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.