chustecznik steampunk

Cześć!

Mówi się, a nawet śpiewa, że chłopaki nie płaczą, ale w razie jakby jakiś katar się zdarzył, to warto mieć chustecznik pod ręką. A jak już w męskim stylu steampunk, no to nawet nie wstyd z niego korzystać 😉

chustecznik steampunk

Chustecznik najpierw zagruntuj, ja użyłam do tego czarne gesso. Nie przejmuj się jeśli gdzieś nałożysz za dużo, powstanie wówczas ciekawa struktura. A jeśli według Ciebie jest ona niezbyt piękna, to i tak zaraz ją zamalujesz, a następnie nakleisz mnóstwo dodatków.

chustecznik steampunk

Mój chustecznik jest dość duży, więc dodatków jest naprawdę sporo. W większości są one metalowe, więc jeśli też chcesz użyć takowe, to przyklej je na żel medium, gdyż w przeciwnym razie grawitacja może dać znać o sobie.

chustecznik steampunk

W tym projekcie wykorzystałam profesjonalne dodatki, ale również takie mniej atrakcyjne. Do tego celu rozbroiłam stary budzik. A jak się przyjrzysz to zobaczysz też kapsle, guziki, resztki tekturek czy napisów z hdf.

chustecznik steampunk

Po zamocowaniu dodatków, pozwól wyschnąć żel medium, gdyż musi silnie związać. Pamiętasz, że to medium może schnąć ponad 24h??? Jak jesteś przekonana, że już zastygło, przemaluj całość raz jeszcze gessem.

chustecznik steampunk

Dopiero teraz nadchodzi moment na kolorowanie projektu. Wykorzystałam do tego farby, a właściwe pasty do efektu rdzy. Zawierają one w sobie malusie mikrokuleczki, które powodują powstanie efektu zmurszałości. Jeśli nie masz takiej pasty, to możesz połączyć farbę akrylową z pastą piaskową, proszkiem 3d lub prozaicznym najzwyklejszym piaskiem, takim z piaskownicy lub plaży 😉

chustecznik steampunk

Kolorowanie zacznij od najciemniejszego koloru i rozjaśniaj tonacjami od brązu aż do żółtego. Na koniec dołóż nieco zieleni, która ma imitować patynę.

chustecznik steampunk

Pamiętaj, aby utrzymać pracę w jednym stylu. Jeśli chcesz, aby była jak moja, to użyj tekturek z trybikami, zębatek, śrubek, elementów zegarów czy całych zegarkowych mechanizmów.

chustecznik steampunk

Przypomnę Tobie ciekawy wpis o stylu steampunk, zobaczysz w nim mnóstwo inspiracji!

Mam nadzieję, że zainspirowałam Ciebie chustecznikiem w stylu steampunk. Nadaje się on świetnie na męski prezent na wiele okazji. Twórczego dnia!

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.