Witaj cieplutko. Dziś chciałabym Cię zachęcić do stworzenia ozdobnego pudełka na czekoladę. Zarówno mój czekoladownik w kolorze czekoladowym, jak i ten stworzony przez Ciebie, będzie na pewno niepowtarzalnym upominkiem. Dodatkowo z jego pomocą, obdarzysz kogoś słodkim drobiazgiem. 

czekoladownik

Czego potrzebujesz? Już piszę:

czekoladownik

Wykonanie:

By wykonać ozdobne pudełko na czekoladę potrzebujesz przede wszystkim bazy czekoladownika, który zakupisz w sklepie Świat Pasji, gdzie dostępne są również i inne bazy pudełek.

Pierwsze co musisz zrobić, to wyciąć z papieru do scrapbookingu elementy prostokątne do oklejenia pudełka. Jak widzisz wstążkę czekoladową umieściłam pod papierem ozdobnym, ale jak ją wkomponujesz u siebie, zależy tylko od Twojej inwencji twórczej.

czekoladownik

Ozdabianie:

Na początku wycięłam sobie trzy prostokąty, kolejno mniejsze od siebie o parę centymetrów. Jeden z nich ozdobiłam falowanym brzegowym wykrojnikiem, a kolejne dwa po prostu pourywałam. Od największego, po ten najmniejszy, przykleiłam warsztwowo za pomocą taśmy dwustronnie klejącej 3D, by nadać mojemu pudełku przestrzenności. I tak samo postąpiłam z resztą elementów na przodzie pudełka.

czekoladownik

Czekoladownik w kolorze czekoladowym i jego dalsze ozdabianie:

Kolejnym etapem pracy było wycinanie za pomocą nożyczek precyzyjnych elementów z kolekcji Craft o’clock. Nic trudnego sama dobrze o tym wiesz 😉 Również tutaj wszystkie wycięte elementy przykleiłam za pomocą taśmy dwustronnie klejącej 3D, ale pamiętaj to wcale nie musi być ona. Możesz np. użyć resztek z tekturek czy np. papierowej i grubej tektury, bermaty itp.

I tak etapami, jeden element po drugim, montowałam u siebie najpierw odrobinę sizalu pod kwiatki, ozdobny tag, wycięte kwiatki, listki oraz różnej wielkości motyle. Pamiętaj jednak, że to ty decydujesz, co znajdzie się na Twoim pudełeczku. Ja tylko podpowiadam Ci jak wykonałam swoje, tak więc, co znajdzie się u Ciebie zależy tylko od Twoich pomysłów.

czekoladownik

czekoladownik

czekoladownik

I gotowe! Mój czekoladownik w kolorze czekoladowym na pewno znajdzie już wkrótce swojego nowego właściciela i mam nadzieję, że przyniesie temu komuś sporo radości jak również błogich czekoladowych i słodkich doznań 😉 Jeśli spodobał Ci się mój pomysł na czekoladownik będzie mi miło gdy udostępnisz post, skomentujesz i pochwalisz się własnym czekoladownikiem na grupie Kreatywny Świat Naszych Pasji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.