Kartka kopertówka to bardzo oryginalna forma kartki przypominająca kopertę. W sieci jest wiele tutoriali na różne formy tego typu kartki. Również na blogu Kreatywnym znajdziesz tutoriale na kopertówkę ślubną z banderolą i kopertówkę trochę inaczej. 

Przyznam się szczerze, że ja nie lubię skomplikowanych form kartek dlatego ich nie robię. W związku z tym dziś pokażę Ci bardzo prosty sposób na kartkę kopertówkę, tak aby otrzymać pożądany efekt przy małym nakładzie pracy. 

Pierwsze co potrzebujesz to kartka A4 przycięta do rozmiaru 14 cm x 29 cm. W tym celu możesz użyć papieru wizytówkowego bądź kartkę ze zwykłego bloku technicznego. Najlepiej jeśli kartka jest o gramaturze 250mg. 

kartka kopertówka

Następnie bigujemy bazę w dwóch miejscach. Ja używam do tego trymera, Ty możesz użyć tablicy do bigowania jeśli taką posiadasz. Pierwszy big robię na 9,5 cm a drugi na 19 cm. W ten sposób mam dwie części o wymiarach 9,5 cm x 14 cm i jedną 9,7 cm x 14 cm. Tą ostatnią, najdłuższą będziemy przycinać w kształt trójkąta. 

kartka kopertówka

Najpierw wyznaczamy sobie środek kartki czyli 7cm i rysujemy trójkąt. Ja przycięłam tak, że zostawiłam po bokach 2,2 cm szerokości. Ty jeśli chcesz możesz uciąć trójkąt aż do linii bigowania jeśli tak Ci się podoba. 

kartka kopertówka

Teraz czas na oklejenie bazy naszej karki kopertówki.  

 

Bazę oklejamy papierami scrapowymi z przodu i z tyłu kartki, ponieważ w środku będą życzenia z miejscem na pieniądze. Zewnętrzną stronę możesz ozdobić drobną kompozycją kwiatowa i napisem. 

Ja wycięłam prostokąty o wymiarach 13,5 cm na 9 cm i przykleiłam na ścianki koperty.

kartka kopertówka

Z ostatniego prostokąta wycięłam trójkąt a ścięte boki użyłam do stworzenia kieszonki, która posłuży jako miejsce na pieniądze. 

kartka kopertówka

Zewnętrzną ściankę ozdobiłam obrazkiem z napisem. Chciałam, żeby kartka była płaska więc nie ozdabiałam jej kwiatami. 

kartka kopertówka

Całość przewiązałam wstążką. 

kartka kopertówka

Podsyłam Tobie również link do mojego bloga gdzie znajduje się wpis z koperto-kartką, który robiłam już dość dawno temu. Może i ona Ciebie zainspiruje.

Na tym kończę mój tutorial. Kartka w kształcie koperty, którą Tobie zaproponowałam jest bardzo prosta i szybka do zrobienia. Daj znać czy przypadła Ci do gustu. A może już takie robiłaś? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.