Czasami po dłuższym użytkowaniu tusze wymagają pewnych zabiegów, aby przedłużyć ich żywotność. Zamierzam pochylić się nad tym zagadnieniem. Czy Twoje tusze w padach wymagają odświeżenia? Daj drugą szansę tym tuszom, które uznałaś za suche. Wraz z upływem czasu użytkowane tusze mają tendencję do wysychania, wydaje nam się, że są zużyte, ale nie do końca tak jest. Dołącz do mnie, a dowiesz się co i jak robić żeby zadbać o swoje tusze.

Pierwszym sposobem na zrewitalizowanie pada z tuszem jest użycie płynu Distress Ink Refresher lub Ranger Ink Refresher Spray.

Cóż to takiego Distress Refresher?

Jest to płyn do odświeżania tuszów w padach i nie tylko. Ten specjalistyczny płyn pozwala przywrócić żywe kolory i intensywność tuszu Distress ink, co sprawia, że tusz jest wydajniejszy i bardziej ekonomiczny. Distress Refresher jest łatwy w użyciu i wystarczy kilka kropel, aby odświeżyć wyblakłe tusze i przywrócić im pierwotny stan.

Płyn do odświeżania działa szybko i skutecznie, co pozwala na niemal natychmiastowe korzystanie z tuszu. Nie wpływa on na konsystencję ani właściwości tuszu, a jedynie przywraca jego intensywność i świeżość.

Distress Refresher jest wykonany z bezpiecznych i nietoksycznych składników, co sprawia, że jest bezpieczny w użyciu. Może być również stosowany do odświeżania markerów na bazie wodnej.

Jak stosować Distress Ink Refresher?

W przypadku poduszek z tuszem wodnym: 

Trzymaj atomizer w odległości 15-20 centymetrów od podkładki i spryskaj całą powierzchnię. Użyj 2-3 psiknięć, natomiast jeśli pad jest bardzo suchy to psiknij nieco więcej. Pozostaw pad na kilka minut, pozwól, aby preparat wsiąkł w powierzchnię poduszki. Przetestuj jakość przed użyciem tuszu w projektach.

 

W przypadku markerów na bazie wody: 

Zdejmij nasadkę z markera, delikatnie wyciągnij końcówkę z rysikiem. Użyj zakraplacza lub pipety, aby nałożyć preparat do środka pisaka. Załóż końcówkę i psiknij w nią preparatem. Przed użyciem odczekaj kilka minut, aby płyn dobrze nasycił rdzeń markera.

 

W przypadku gąbeczki dabbera:

Psiknij bezpośrednio na gąbeczkę i poczekaj aż się nieco wchłonie. Dodatkowo możesz psiknąć na matę i płyn pobrać gąbeczką z maty.

 

W przypadku tuszów pigmentowych i hybrydowych:

Podobnie jak w przypadku tuszów wodnych. Jednak musisz pamiętać, że tusze te muszą być lepkie, więc zadbaj o to aby nie przedobrzyć z ilością psiknięć.

Z kolei biorąc pod uwagę Distress Oxide powinnaś mieć na uwadze fakt wytrącającej się oksydy, więc również nie można użyć za dużo preparatu.

Reasumując: dzięki temu płynowi możesz przedłużyć żywotność tuszów i korzystać z nich dłużej, bez konieczności ich częstego uzupełniania.

Distress Ink Refresher jako płyn rewitalizujący nadaje się również do Distress Oxide, Memento, Versafine i tuszy pigmentowych. Można go z powodzeniem używać do regeneracji markerów akwarelowych. Równie idealnie nada się do odświeżenia gąbeczki farb w dabberze.

 

Reinkery

Kolejnym sposobem na regenerację tuszu w poduszce jest uzupełnienie go za pomocą reinkera (uzupełniacza). Większość firm ma w sprzedaży buteleczki z uzupełniaczami do tuszów w poduszkach. Polecam filmik instruktażowy:

 

Jeśli uważasz, że mój wpis jest wartościowy, to koniecznie udostępnij go swoim craftowym znajomym. Natomiast jeśli masz swoje sposoby na odświeżanie tuszów w poduszkach to chętnie się o nich dowiem – daj znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.