exploding box, Energetyczny exploding box

Dzień dobry.

Jak ten czas leci, czas na kolejny post inspiracyjny. Jesteś ciekawa co tym razem przygotowałam dla Ciebie? Prawda jest taka, że planowałam co innego, ale w końcu plany są po to, żeby je zmieniać. Prawda? Mam nadzieję, że nie będziesz zawiedziona.

Za oknem buro i ponuro więc postawiłam na eksplozję koloru. Jesteś gotowa? Dzisiaj przygotowałam energetyczny exploding box z okazji urodzin dla dziecka. Ponieważ kolorystyka jest uniwersalna będzie on odpowiedni zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki. Do jego zrobienia wykorzystałam jedną z nowszych kolekcji Piątek Trzynastego Happy Birthday

Gotową bazę do exploding boxa okleiłam papierem. Z papieru wycięłam sporo elementów ze zwierzątkami. Wieczko ozdobiłam tekturką z Agaterii. Dodałam również napis wycięty przy pomocy wykrojnika DP  Craft – W dniu urodzin/imienin. Ścianki boxa ozdobiłam zwierzątkami, prezentami, bo jak to urodziny bez prezentów. Poszczególne elementy podkleiłam kostkami 3D, żeby było bardziej przestrzennie.

Centrum exploding boxa urodzinowego zagospodarowałam z kolei tortem urodzinowym. Bardzo lubię tą metodę ozdabiania środka pudełka. Przyznam, że jest trochę zabawy i trochę czasu schodzi przy jego sklejeniu, ale osobiście uważam, ze efekt jest wart poświęcenia. Do ozdobienia tortu wykorzystałam pasujące kolorystycznie kwiaty różnej wielkości.

Moja rada: kwiaty przyklejam za pomocą kleju na gorąco, mam pewność, że nic nie odpadnie. Wcześniej tylko “na sucho” rozmieść sobie kwiaty na torcie, żebyś wiedziała, w którym miejscu będą się prezentować najlepiej.

Moja rada 2: osobiście używam w swoich projektach sporo kwiatów. Przeróżnych. Zostają mi pojedyncze sztuki, które jest potem ciężko ze sobą połączyć, dlatego też odcinam same główki i wrzucam do jednego, zamykanego pudełka. Takie “single” świetnie sprawdzają się w tego typu pracy. Pamiętaj tylko o tym, żeby kwiaty dobrać kolorystycznie do projektu. Osobiście łączę wtedy i kwiaty papierowe i piankowe.

Ostatnią, pustą ściankę pozostawiłam na wpisanie życzeń. Mam nadzieję, że przesłałam Ci trochę pozytywnej energii. A Ty wolisz prace w kolorach ekspresyjnych czy raczej w tych stonowanych?

Pozdrawiam Agnieszka chanya13

 

 

2 komentarze

  1. exploding box, Energetyczny exploding box

    Fantastyczny box! Wesoły, wręcz wystrzałowy przez te kolory 🙂 czaję się od jakiegoś czasu na te papiery, ale niezbyt pewnie się czuję w takich mocnych kolorach – więc na razie tylko podziwiam 🙂

    1. exploding box, Energetyczny exploding box

      Dziękuję 🙂 Pomimo mocnych kolorów kolekcja jest bardzo dobrze przemyślana, zbyt mocne kolory można przełamać jaśniejszymi stronami i jasnymi dodatkami. P.S. przełam się 😉 czerwień jest po prostu piękna, pozdrawiam ciepło

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.