Tusze Distress Oxide to wszechstronne medium o wielu zastosowaniach. W poprzednim wpisie pokazałam, jak zrobić ciekawe tło techniką akwareli. W tym wpisie omówię kolejną technikę, czyli jak kolorować stemple tuszami Oxide.
Zacznij od odbicia stempli wodoodpornym tuszem na papierze do akwareli. Następnie przygotuj sobie bloczek akrylowy lub matę do mediowania oraz pędzelek z pojemnikiem wodnym lub zwykły. Dobrze jest też mieć pod ręką pojemniczek z wodą i papier lub ściereczkę do czyszczenia pędzla i zbierania nadmiaru wody z papieru. Na bloczku akrylowym odciśnij trochę tuszu, mokrym pędzelkiem zbierz nieco koloru i pomaluj odbitkę. Możesz nakładać mniej lub bardziej skoncentrowany tusz, żeby uzyskać ładne cieniowanie. Wyczyść pędzelek i bloczek przed zmianą koloru. W ten sposób można szybko i łatwo pomalować małe stempelki a rezultat wygląda tak:
Najpierw na tle odbiłam napis czarnym tuszem VersaFine, posypałam transparentnym tuszem do embossingu i stopiłam nagrzewnicą. Następnie wykrojnikiem trawki przecięłam tło mniej więcej na jednej trzeciej wysokości od dołu. Następnie tym samym wykrojnikiem wycięłam dwa razy trawkę z białego papieru, skleiłam obie warstwy i dopasowałam do górnej części tła. Zieloną trawkę nakleiłam na białą w ten sposób, żeby było widać trochę białego. Dzięki temu zabiegowi uwidoczniłam trawkę i dodałam efekt 3d. Pozostało mi już tylko rozplanować moja scenkę i wszystko przykleić, niektóre elementy kleiłam bezpośrednio na tle, a inne na kosteczki 3d, np. wierzchni balonik z trójki i prezencik w powietrzu.
Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do sięgnięcia po swoje stempelki i zrobienie kartki lub dwóch, jestem bardzo ciekawa Twoich prac, nie zapomnij wkleić zdjęcia w komentarzu.
Dziękuję za odwiedziny i widzimy się wkrótce.
Pozdrawiam, Magda Kam
Super, dla mnie te prace zawsze wyglądają jak nadruk – w sensie, tak profesjonalnie 🙂