Witaj, chciałabym dzisiaj podzielić się przepisem, jak ozdobić exploding box dodając okienko w jednej ze ścianek. I tutaj nadchodzi wiekopomna chwila, ponieważ przygotowałam swój pierwszy w życiu video tutorial na ten temat. Jest on dostępny na kanale YT Świat Pasji. Zachęcam do odwiedzenia tego kanału i subskrybowania, ponieważ tak jak na naszym Blog znajdziesz tam dużą dawkę ciekawych i przydatnych informacji. Zapraszam.

Przygotowanie bazy

Okienko w ściance boxa wycinam za pomocą maszynki i wykrojników. Mam maszynkę z powierzchnią wycinającą o rozmiarze A5 i tam nie mieści się gotowa baza boxa. I chociaż te bazy są bardzo dobrej jakości, niestety muszę sama zrobić bazę.  Poniżej pokrótce opisuję mój sposób.

Biorę dwie kartki A4 o gramaturze co najmniej 250 gr. Z jednej wycinam dwa paski o szerokości 9,9 cm a z drugiej kwadrat o boku 20,5 cm. Paski biguję w odległości 9,9 cm od obu końców. To będzie baza. Jeden pasek wycinam o 0,5 mm węższy, to będzie ten środkowy. Z kwadratu powstanie wieczko. Kwadrat biguję na 2,5 cm i 5 cm (lub 1 cal i 2 cale) z jednej strony, następnie odwracam kwadrat o 90 stopni, powtarzam bigowanie i tak samo postępuję z pozostałymi bokami.

Wieczko

Ze zbigowanego kwadratu odcinam zbędne części, jak pokazano na zdjęciu. Bardzo ważne, żeby wycinać linie bigowania, nie przecinać przez środek.

Nakładam klej na małe skrzydełka i przyklejam. Następnie nakładam klej na klapkę, przyklejam i dociskam kością. Powtarzam z pozostałymi bokami.

Oklejenie bazy i wieczka

Do oklejenia bazy potrzebuję 9 kwadratów z papieru scrapowego o rozmiarze 9,6 x 9,6 cm. Do oklejenia wieczka wycinam jeden kwadrat o boku 10,1 x 10,1 cm oraz cztery prostokąty 2,2 x 10,1 cm.

Wycięcie okienka w ściance boxa

Zanim skleję bazę wycinam okienko w ściance. Szybkę wykonuję z folii. Zachęcam Cię do obejrzenia filmu, gdzie krok po kroku pokazuję, jak to zrobić.

Dekoracja boxa

Po wycięciu okienka można już skleić oba paski, żeby powstał box, przykleić pozostały papier scrapowy i udekorować. Mój ukończony exploding box prezentuje się następująco:

Kwiaty zrobiłam ręcznie z foamiranu i zabarwiłam go suchymi pastelami. Box powstał z okazji urodzin, dlatego w środku umieściłam na trzech ściankach życzenia i ozdobiłam delikatną kompozycją kwiatową. Na środku boxa znajduje się małe pudełeczko na drobny upominek, na jego wieczku przykleiłam duże kwiaty z foamiranu.

Boxy w dalszym ciągu cieszą się wielką popularnością. Okienko sprawia, że taki box przyciąga uwagę i staje się bardziej wyjątkowy. Więcej pomysłów na dekorację exploding boxa znajdziesz we wpisie Patrycji.

Jestem bardzo ciekawa, czy wolisz tutoriale w formie pisanej czy jednak skłaniasz się ku filmom. Muszę przyznać, że spodobało mi się nagrywanie filmów. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie,

Magda Kam.

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.