Cześć 😉

W obecnych trendach weselnych królują ozdoby do włosów handmade. Możesz wśród nich znaleźć stroiki wykonane z drucików, perełek, kryształków, a także kwiatuszków z pianki lub materiału.  Takiej modzie ulegają zarówno Panny Młode, jak i goście weselni 😉 W profesjonalnych salonach sukien wieczorowych i ślubnych możesz znaleźć takie ozdoby za dosłownie miliony monet. W poniższym wpisie chciałam pokazać Ci jak wykonać gałązkę pełną kwiatów i perełek, którą będziesz mogła założyć nie jeden raz i nie stracisz na tym fortuny 😉 Przed Tobą ozdoba do włosów w moim wykonaniu.

Jesteś zainteresowana jak wykonać kwiecistą ozdobę do włosów? Zapraszam na tutorial!

Do wykonania gałązki potrzebujemy: drut florystyczny, płatki kwiatów wycięte z foamiranu, perełki (ja wykorzystałam złote), florystyczną taśmę klejącą, metalową bazę spinki, która będzie przytrzymywać gałązkę we włosach.

Przygotowanie elementów:

Pierwszym krokiem jest przygotowanie płatków z foamiranu. Swoje płatki zabarwiłam na delikatny róż. Wygrzałam na żelazku, skleiłam i zrobiłam dziurki by móc przewlec perełkę na drucie. Jeżeli chcecie nauczyć się wykonywać kwiaty z foamiranu, to zapraszam do wpisu Z Pasji Pati.

Teraz musimy przygotować perełki i drut florystyczny. Polecam zielony – nie będzie się odznaczał. Drut z użyciem cążków tnę na długość ok 10 cm.

Biorę do ręki jedną perełkę oraz jeden kawałek drucika. Przewlekam perełkę i mniej więcej na środku drutu robię zagięcie. Następnie zaczynam zawijać w jedną stronę drucik tak by powstał splot.

W ten sposób zawijam wszystkie perełki na drucikach. Będą to moje łodyżki kwiatów.

W tym momencie będę nawlekać płatek kwiatu na łodyżkę z perełką. Podklejam perełkę klejem na gorąco, tak by była stabilna, a płatki nie odstawały.

Komponowanie elementów:

Gdy wszystkie kwiatuszki mam już podklejone, zaczynam komponować gałązkę. Pierwszy najmniejszy kwiatuszek oklejam zieloną taśmą florystyczną (gdy delikatnie ją rozciągniesz staje się klejąca). Następnie dokładam kolejną łodyżkę z kwiatem. Do wypełnienia i wzbogacenia mojej kompozycji dodaję także same perełki na druciku.

Najmniejsze kwiaty umieszczam na początku gałązki. Natomiast im dalej od czubka, tym większe kwiatuszki wplatam. Dzięki takiemu ułożeniu gałązka będzie wyglądać naturalniej i zgrabniej.

Gdy wszystkie kwiaty na łodyżkach mam splecione i zabezpieczone taśmą florystyczną, zabieram się za przygotowanie dwóch dużych kwiatów, które będą stanowić zwieńczenie ozdoby. Wykonuję je w ten sam sposób co wcześniejsze kwiatuszki. Aby kwiaty w gałązce nie były zbyt “gołe” wycinam w zielonej piance różnej wielkości płatki z wykrojnika poinsecji. Zwijam je i dość mocno wygniatam (bez użycia żelazka). Następnie rozwijam płatek i naciągam delikatnie środek. Naklejam na nie kwiaty.

Teraz wystarczy przykleić je klejem na gorąco do drucika. Następnym krokiem jest doklejenie reszty liści. Płatki poinsecji rozcinam, tak by uzyskać pojedyncze listki. Doklejam je do łodyżek, tak by zbudować objętość ozdoby. Wklejam je także między kwiaty i perełki.

Wykończenie:

Dodatkowo aby można było gałązkę wpiąć we włosy doklejam do niej bazę spinki, którą przygotowałam wcześniej oklejając resztkami zielonej pianki.

Następnie układam kwiatuszki aby wyglądały spójnie i naturalnie. Ozdoba do włosów z gałązką gotowa! Piękna, bogata i wyjątkowa ozdoba skończona! A teraz kilka zdjęć całości 😉

A tak prezentuje się gotowa ozdoba we włosach 😉

Czy zdarzyło Ci się wykorzystywać kwiaty z pianki foamiran do tworzenia ozdób do włosów? Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do tego 😉 Koniecznie pochwal się swoimi pracami w komentarzu 😉

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.