Dzień dobry,

miło mi Cię gościć ponownie. Nie wiem czy zajmujesz się scrapbookingiem zawodowo czy hobbystycznie? U mnie jest to połączenie tych dwóch. Co prawda scrapbooking stanowi tylko jakieś 25% mojej podstawowej pracy, ale łączą się ze sobą doskonale. Czasami jednak zamówienia Klientów stawiają przede mną lekkie wyzwanie. Tak było też i z tymi zaproszeniami. Dlaczego? Wyjaśniam w poniższym wpisie.

Dostałam zamówienie aby wykonać Jeden wzór zaproszenia na dwie uroczystości: ślub oraz roczek synka. I jak połączyć te dwie imprezy? Jedna dla dorosłych, druga dla dziecka? Tym bardziej, że Klientka chciała, żeby na zaproszeniach znalazł się miś z balonami oraz Młoda Para. Choćbym nie wiem jak próbowała nie chciało to współgrać ze sobą.

Na początku postanowiłam te dwie uroczystości lekko rozdzielić i wykonałam dwa projekty. W zaproszeniu kwadratowym pierwsze skrzypce przejął ślub, a balony z “1” są tylko drobnym akcentem.

W zaproszeniu prostokątnym z kolei role się odwróciły i to roczek Synka jest głównym motywem przewodnim – miś z balonami, a ślub jest zaakcentowany tylko poprzez tło w serca.

Okazało się, że to właśnie drugi pomysł bardziej spodobał się Klientce. Poprosiła tylko o jakiś drobny akcent ślubny. I tak ostatecznie na zaproszeniu umieściłam jeszcze obrączki. Nie byłabym sobą, gdyby moje zaproszenia nie były chociaż odrobinę przestrzenne. Dlatego też część elementów wycięłam podwójnie i podkleiłam na kosteczkach 3D. Ilość ażurowych elementów okazała się duża i dziurki “dłubałam” za pomocą igły introligatorskiej. Możesz zauważyć, że ilość dziurek mnie przerosła i miejscami nie wszystko jest wydłubane. Jednak nie psuje to efektu całości.

Jak uważasz, podołałam zamówieniu czy nie?

Już dzisiaj zapraszam Cię na mój kolejny wpis, w którym pokażę Ci jak krok po kroku wykonać … Jeszcze się zastanowię co. Będziesz?

Jeden komentarz

  1. bardzo fajny pomysł na połączenie obu okazji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.