Witaj!

Pamiętasz mój koci naszyjnik? Tym razem chciałam Cię zachęcić do tworzenia kompletów, zwłaszcza jeśli jakaś Twoja praca bardzo Ci się spodobała.  Zestawy prezentują się jeszcze piękniej, niż pojedyncze elementy biżuterii, więc warto zwrócić na to uwagę. A tak poza tym, to każda z nas chce błyszczeć, prawda? 🙂 Oprócz kolczyków, pokażę Ci jak wykończyć tył pracy. Doszywanie koralików z tyłu pracy sutaszowej jest bardzo ładnym, prostym i ciekawym sposobem na estetyczne wykończenie naszej biżuterii.

Gotowa na doszywanie koralików? No to zaczynamy!

Co będzie Ci potrzebne:

  • igła,
  • nitka,
  • koraliki Toho 11/0

Musisz nawlec nitkę na igłę i przekłuć się na drugą stronę sznurków z tyłu pracy (kolczyka).

Nabierz dwa koraliki i przejdź igłą w miejsce, gdzie wbijałaś się na samym początku, czyli należy się cofnąć.

Przejdź ponownie przez te dwa koraliki, dołóż kolejne dwa i przejdź ponowie od przodu na tył.

Wróć przez wszystkie przyszyte koraliki.

Powtórz początkowe kroki, czyli przekłuj się igłą na tył, nawlecz dwa koraliki, przyszyj je przechodzą na tył, przejdź przez nie jeszcze raz. Z kolejną parą koralików zrób to samo, a na końcu przeszyj wszystkie razem. Doszywanie koralików tylko na początku wydaje się skomplikowane, z czasem nie sprawi Ci to problemu.

Aby koraliki na tyle pracy nie “rozchodziły się”, wystarczy je zszyć ze sobą. W tym celu przejdź przez pierwsze dwa koraliki, a następnie przez kolejne dwa, te wyżej z górnego rzędu.

Następnie lawiruj między rzędami, najlepiej co dwa koraliki, aż uznasz, że ładnie się układają i wygląda to estetycznie.

Mam nadzieję, że doszywanie koralików nie sprawi Ci już więcej trudności. A sposób, który przedstawiłam pomoże Tobie w prosty i ozdobny sposób wykańczać prace sutaszowe.

Przy okazji tego wpisu, chciałam się również z Tobą pożegnać. Niestety czas nie pozwala mi na dalsze podróże po świecie pasji. Mam jednak nadzieję, że jeszcze wiele razy zaglądniesz do moich wpisów i spotkamy się gdzieś jeszcze, w czeluści internetu.

Pozdrawiam serdecznie,

Marta

Jeden komentarz

  1. Super przydatny wpis <3 piękna praca, a przede wszystkim doceniamy jej oryginalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.