Cześć!

Zapraszam Cię dzisiaj na mój mini przewodnik, z którego dowiesz się, jak zawiązać kokardkę. Pokażę Ci kilka sprytnych rozwiązań i gadżetów, które ułatwią Ci to zadanie.

jak zawiązać kokardkę

Przyznam Ci się, że nie jestem dobra w wiązaniu kokard. Zdarza się, że nieudany splot doprowadza mnie do szewskiej pasji :D. Zawiązanie idealnej kokardy nie jest łatwe, szczególnie, jeśli próbujemy zrobić to na przykład na palcach. Od razu podpowiem Ci, że o wiele łatwiej jest zawiązać kokardę na cudzych palcach, niż na własnej dłoni, więc jeśli chcesz spróbować – koniecznie poproś do pomocy męża lub siostrę :).

jak zawiązać kokardkę

Ja jestem gadżeciarą, dlatego też w moim scraproomie znajduje się kilka ciekawych przydasi, dzięki którym wiązanie jest o wiele łatwiejsze. Wybór narzędzia zależeć będzie zawsze od tego, jak dużą i skomplikowaną kokardę chcesz wykonać. Pamiętaj, aby do rozmiaru kokardy dobrać odpowiedni rozmiar wstążki.

Bardzo popularnym sposobem jest wiązanie na widelcu. Wtedy też uzyskasz drobną, małą kokardkę.

jak zawiązać kokardkę

wiązanie kokardy na widelcu

jak zawiązać kokardkę

Jeśli zajmujesz się quillingiem, możesz w taki sam sposób wiązać kokardy na grzebieniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś użyła zwykłego grzebienia do włosów 🙂 . W zależności od szerokości rozstawu zębów, uzyskasz różne kokardy. Możesz też skleić ze sobą trzy patyczki po lodach i na nich wiązać.

Czas na prawdziwe gadżety! Narzędzie do wiązania kokard od WeR Memory to bardzo powiększona wersja grzebienia. Ma duże, szerokie zęby o szerokim rozstawie. To, co jest fajne, to na zębach podana jest miara, dzięki temu wiesz mniej więcej, jak szeroką kokardę możesz stworzyć. Szerokość i wielkość możesz regulować dowolnie, możesz też tworzyć kokardy wielowarstwowe. Oczywiście narzędzi do wiązania jest cały przekrój, małych, dużych, pionowych i leżących.

jak zawiązać kokardkę

jak zawiązać kokardkę

jak zawiązać kokardkę

jak zawiązać kokardkę

Oczywiście wszystko to zrobić możesz na zwykłym grzebieniu :).

Bowdabra

jak zawiązać kokardkę

Moim ulubionym gadżetem jest Bowdabra. Jest to narzędzie, które pomaga tworzyć wielowymiarowe, warstwowe kokardy, które trudno uzyskać na tradycyjnych narzędziach. Użycie jej jest bardzo proste, nauka trwa chwilę.

jak zawiązać kokardkę

jak zawiązać kokardkę

bowdabra

jak zawiązać kokardkę

Kokardę z tego narzędzia użyłam między innymi na exploding boxie:

exploding box

Ja zawsze borykałam się z tym, jak zawiązać kokardkę. A to wychodziły mi nierówno, a to tasiemka pozostawała raz na lewą raz na prawą stronę lub w ogóle się nie układała. Mam nadzieję, że mój wpis zainspirował Cię do próbowania i eksperymentowania w tym temacie. A jeśli znasz jeszcze jakieś kreatywne sztuczki – koniecznie się ze mną nimi podziel 🙂

narzędzia do wiązania kokard

Pozdrawiam,
Domi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.