Nic nie poradzę, uwielbiam jesień. Za owoce, mgły, zapachy i kolory. A chyba najbardziej za światło. Ciepłe, żółte, miękkie światło jesiennego słońca. Takie, które nadaje każdemu widokowi odrobinę magii. Z tego powodu zależało mi, żeby zdjęcia do dzisiejszej inspiracji robić przy takim właśnie świetle, które podkreśli złamane barwy kompozycji i fakturę aksamitów.

Czy Ciebie też jesienią kusi, by wykorzystać te wszystkie kolory i faktury, które daje nam natura i  zrobić z nich dekoracje dla domu? Zamarzył mi się wianek z dyniami, ale te prawdziwe, nawet drobne, ozdobne odmiany są stanowczo zbyt ciężkie, by utrzymał je brzozowy wianek.

wianek z dyniami

Materiałowe dynie to nic nowego, wszak każdej jesieni pojawiają się jako dekoracje. Są szyte zarówno z cienkich płócien, dzianin, jak i grubych, mięsistych materiałów. Tym razem użyłam ścinków starych aksamitnych zasłon i zielonej koszulki. Jednak jeżeli interesują Cię dynie o jeszcze bardziej plastycznej strukturze zajrzyj do artykułu o polarze minky.

Nie ma jedynej słusznej drogi do wykonania i wykończenia tych ozdób. Na początek przytnij materiał w kształt koła (najłatwiej odrysować je od talerzyka lub spodka). Potrzebne jeszcze będą igła z nitką i wypełnienie. Potem przefastryguj brzeg koła i ściągnij nitkę, a po wypchaniu dyni zaszyj otwór i przeszyj ją przez środek kilkukrotnie okręcając nitką.

Następnie trzeba wymyślić sposób na “uchwyt” czyli szypułkę od dyni. Może być uszyta z materiału, zwinięta z papieru, ulepiona z masy plastycznej, albo zaczerpnięta z natury. Wykorzystałam tę ostatnią możliwość i po prostu wbiłam w dynie patyczki.

wianek z dyniami

Moje dynie są maleńkie, bez problemu mieszczą się w dziecięcej rączce.

Jesienne dekoracje - wianek z dyniami

Podstawa tego wianka z dyniami, to duży zwój brzozowych gałązek związanych drutem florystycznym. Lubię taka bazę, bo brzozowy zwój jest uniwersalnym i dość trwałym tłem dla różnych dekoracji przez cały rok. Tutaj dodałam do niego naturalne dekoracje – kwiaty, gałązki i liście. Tylko dynie nie są prawdziwe 🙂 Aby umocować je do wianka możesz posłużyć się klejem na ciepło, albo wbić w spód każdej dyni drucik i w ten sposób osadzić je na obręczy.

dekoracje jesienne - wianek z dyniami

jesienne dekoracje

 

A w jakich kolorach będą Twoje dynie? Wykorzystasz klasyczny pomarańcz, czy zaszalejesz z błękitami? A może dynia w kratkę i kropki? Chętnie obejrzymy Twoje pomysły. Życzę Ci cudownej, świetlistej jesieni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.