Kartka i kratka, czyli kartka w kratkę to moja inspiracja na listopadowe wyzwanie na Blogu Kreatywnym. Do stworzenia tej kartki zainspirowała mnie tegoroczna, zimowo-świąteczna kolekcja papierów “Winterland” od Mintay Papers. Efekty zobaczycie w poniższym wpisie.

Kartka i kratka – tło

Do stworzenia kartki w kratkę użyłam bazy 14,8 x 14,8 cm. Na pierwszą warstwę naklejoną bezpośrednio na bazę wybrałam arkusz 03 w deski z małego arkusza papierów. Przycięłam go na wymiar 14,5 cm, potuszowałam brzegi tuszem Distress w kolorze Vintage Photo. Wykorzystałam do tego specjalne gąbeczki wraz z trzonkiem. Następnie brzegi papieru postarzyłam przy pomocy nożyczek. W tym celu można wykorzystać też specjalne narzędzia do postarzania papieru. Podobnie postąpiłam z kolejnym arkuszem. Na drugą warstwę wybrałam arkusz 02 z tej samej kolekcji – piękną czerwono-białą kratę, przycięty do rozmiaru 13,5 x 13,5 cm i przykleiłam go na 1,5 mm dystans wykonany z beermaty. Kolejna papierowa warstwa powstała z arkusza 01 ze wzorem sweterka oraz ze ścinków, które powstały z arkusza w kratkę.

Kartka i kratka – kompozycja

Kompozycja ma charakter niesymetryczny i niecentralny. O rodzajach kompozycji możecie przeczytać w moich poprzednich wpisach: tu, tu i tu. Główny element kompozycji stanowią dwa kwiaty bawełny o różnych wymiarach, które dostałam w prezencie od Domi. Ale nic straconego! Możecie wykonać je same, ponieważ Domi przygotowała wpis na bloga z tutorialem, jak te kwiaty powstają. Kwiaty umieściłam na tekturce – serwetce pomalowanej granatowym splashem od 13 Art. Pod kwiatami umieściłam sizal, aby zmiękczyć pracę.

Kartka i kratka – dodatki

Główny element kompozycji – kwiaty bawełny – są po to, aby je wyeksponować. W tym celu wybrałam do uzupełnienia kompozycji elementy wycięte z arkusza do wycinania Flora Book 3 również od Mintay Papers. Beże desek i piękną czerwień kratki przełamałam granatowymi gałązkami o podobnym odcieniu jak pomalowana tekturka. Dodatkowo brązowe elementy w postaci wyciętych elementów anyżu i inne. Wszystkie elementy kleiłam z wykorzystaniem kleju termicznego.

Na koniec dodałam zawinięte elementy wykonane z czerwonego sznurka, dżety oraz chlapnięcia w kolorze białym i granatowym wykonane przy pomocy białego i granatowego splasha od 13 Arts. Pod warstwy papieru dodałam trochę bawełnianej wstążki.

Napis pochodzi z arkusza z naklejkami. Wybrałam uniwersalny napis ‘Zimowy czas’, tak aby zainspirować do tworzenia prezentów świątecznych i zimowych prac.

Kartka i kratka – wykończenie

Oklejacie wewnętrzne strony kartki? Ja tak, ale wszystko zależy od tego, co ma być w środku – miejsce na życzenia, na bon podarunkowy, a może na pieniądze. Tutaj okleiłam obydwie wewnętrzne strony papierem z arkusza 05 z poinsecjami dociętymi do wymiaru 14,5 x 14,5 cm, czyli o 3 mm mniej niż baza. Myślę, że pozostawienie takiego niewielkiego odstępu dodaje elegancji. Na jedną ze stron nakleiłam wycięty z białego papieru o gramaturze 250g kwadrat o wymiarach 13,5 x 13,5 cm, jako miejsce na świąteczne życzenia.

Podsumowanie

Papiery Mintay Papers idealnie nadają się do świątecznych prac. Mają piękne kontrastowe kolory, ale i bardzo romantyczne odcienie. Idealnie pasują do nich dodatki do wycinania ze specjalnych zestawów, np. Flora Book 3, którego tu użyłam. Zachęcam Cię serdecznie do wzięcia udziału w wyzwaniu na Blogu Kreatywnym. Tematem wyzwania jest nie tyle kratka, co dowolny, ale dowolny deseń: kropki, kreski, serduszka, ale i każdy inny powtarzający się element.

Proszę podziel się w komentarzu swoją opinią dotyczącą kartki.
Pozdrawiam,

Aga, Scrapeciarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.