Cześć! Moim ostatnim wpisem z tutorialem na hortensje z papieru scrapowego, rozpoczęłam praktyczną część cyklu o kwiatach handmade. W związku z tym dzisiaj zapraszam Cię do kolejnego poradnika. Tym razem przygotowałam kwiaty bawełny, które na pewno uświetnią prace w klimacie eko i nie tylko.

Do zrobienia bawełnianych kwiatków wystarczą Ci dosłownie trzy rzeczy. Klej magic, sznurek papierowy – np. Twist Art i wata bawełniana. Ja użyłam waty bawełniano-wiskozowej, dostępnej w każdej aptece.

kwiaty bawełny materiały

Najpierw przygotowałam papierowy sznurek twist-art, który ucięłam na około 4 centymetry i rozwinęłam, a następnie pocięłam w szpiczaste kawałki, cieńsze i grubsze. Każdy kawałek lekko zawinęłam.

kwiaty przygotowanie

listki do bawełny

zakręcone listki

Następnie z kawałków waty uformowałam kulki, z jednej strony zwijając ogonek (tak jest łatwiej złączyć kulki ze sobą). Na każdy jeden kwiat bawełny potrzebne jest 5 kulek. To, jakiej wielkości będą kwiaty – zależy wyłącznie od Ciebie 🙂 . Mogą być całkiem maleńkie, mogą i duże. Dodatkowo, co i ja zrobiłam, każdą kulkę możesz delikatnie przybrudzić brązowym tuszem za pomocą aplikatora.

Przygotowałam kulki na 5 kwiatków i przystąpiłam do sklejania. Trzymając za ogonek, po dwóch stronach kulki nałożyłam niewielką ilość kleju i przyłożyłam kolejną kulkę, tak złączyłam ze sobą 5 kul, tworząc kwiat. Na koniec dodałam trochę kleju w środek i zwinęłam razem ogonki.

bawełna kulki

sklejanie kulek bawełny

sklejanie kwiatka

kwiatek bawełny

jak zrobić kwiaty bawełny

kwiaty bawełny handmade

Po złączeniu wszystkich kwiatków, zaczęłam mocować brązowe listki przygotowane wcześniej. Docelowo każdy z nich znajdzie się pomiędzy kulkami. Dlatego też po przyklejeniu ich od spodu, każdy listek posmarowałam klejem i wypełniłam nimi przestrzenie pomiędzy sklejonymi kulkami.

przyklejanie listków

sklejanie kwiatka

listki dodatkowe

Na koniec, dodałam od spodu kilka odstających listków i odłożyłam kwiaty bawełny do wyschnięcia.

wykańczanie kwiatków

gotowe kwiaty bawełny

Mam nadzieję, że spodobały Ci się moje bawełniane kwiatuszki. Osobiście już nieraz używałam podobnych w swoich pracach. Jednak dopiero teraz zdecydowałam się zrobić je po swojemu, stąd właśnie powstał tutorial dla Ciebie 🙂 . Podsumowując – mam nadzieję, że mój poradnik będzie dla Ciebie pomocny i przygotujesz swoje własne kwiaty bawełny. Koniecznie się nimi pochwal i nie zapomnij podlinkować tego wpisu.

Pozdrawiam,
Domi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.