Witaj! Przez ostatnie dwa miesiące przeprowadziłam Cię przez podstawy tworzenia własnych kwiatów. Pisałam między innymi o tym, jak przygotować się do wykonania kwiatów z papieru. Dzisiaj zapraszam Cię do tutorialu, w którym wykonuję papierowe hortensje z wykrojnika. Możesz ich użyć w swoich pracach – przede wszystkim scrapowych. Tym samym zaczynamy praktyczną część mojego cyklu :).

Hortensje, które widzisz na zdjęciu, wykonałam z papieru scrapowego. Już dawno miałam w planie je wykonać, jednak dopiero wpis na bloga Kreatywnego natchnął mnie motywacją 🙂 . Hortensje to jedne z moich ulubionych kwiatów, gościły nawet na naszym ślubie, choć nasze były w pięknym, jasno granatowym kolorze.
Papier, który wybrałam, to arkusze Galerii Papieru z kolekcji Tęcza. Zrobiłam to nie przez przypadek – są one fantastycznie, nieregularnie wybarwione, a do tego mają głębokie, wyraźne kolory i są dwustronne.

materiały hortensje

Hortensje krok po kroku

Najpierw przygotowałam sobie wszystkie materiały i narzędzia (listę znajdziesz na końcu wpisu 🙂 ). Kwiatki postanowiłam wyciąć wykrojnikiem Craft Passion – Kwiaty nr 7, są w nim czteropłatkowe kwiaty w dwóch rozmiarach – wybrałam mniejszy z nich i wycięłam kilkadziesiąt kwiatków. Od razu wycięłam też listki, wykrojnikiem Craft and You do hortensji, ale są to o tyle proste listki, że można je po prostu wyciąć nożyczkami :). Następnie kwiatuszki i listki pocieniowałam tuszami za pomocą aplikatora. Do cieniowania używałam dwóch kolorów tuszów – przy listkach pistacjowego i jasnobrązowego, a przy kwiatkach ciemnoróżowego i fioletowego. Przy okazji uformowałam dwie bardzo płaskie górki z folii aluminiowej – po to, aby hortensje były wypukłe i bardziej realistyczne.

wycinanie hortensji

Następnie przy pomocy dłutka kulkowego i podkładki nagniotłam kwiatki i listki.

papierowe hortensje z wykrojnika

Listki odłożyłam. Kwiatki natomiast męczyłam dalej :D. Każdy z płatków nacisnęłam, tworząc czubek. Kolejno każdy z kwiatków w środku nacisnęłam cienką końcówką dłutka, aby zrobić wgłębienie na pręcik. Dzięki temu płatki zwinęły się do środka ku sobie.

kwiatki hortensji

kwiatki zaginanie płatków

Co do pręcików – hortensje były tworzone przeze mnie metodą prób i błędów i kiedy już powstały kwiatki, stwierdziłam, że środki są puste i przydałoby się je czymś wypełnić. Ścięłam więc same końcówki pręcików i wkleiłam je w środek wgłębienia każdego kwiatka – pęsetą łapałam pręcik, maczałam w gorącym kleju i wklejałam do środka.

kwiatki z pręcikami

Kiedy zaczęłam naklejać kwiatki na moje foliowe bazy, okazało się, że folia prześwituje. Znów improwizowałam i obłożyłam każdą z baz ciemnoróżowym foamiranem :). Przystąpiłam do przyklejania. Kwiatuszki przyklejałam pojedynczo do bazy, przy pomocy kleju na gorąco. Każdy kwiatek dość mocno przytulałam do siebie.

naklejanie hortensji

przyklejanie hortensji do bazy

papierowe hortensje z wykrojnika

Na samym końcu, kiedy bazy były już ciasno oklejone kwiatkami i stworzyły cały, duży kwiat, pod spód wkleiłam listki, tworząc piękną, hortensjową całość.

 

Lista niezbędnisi do wykonania hortensji z papieru:

  • papier scrapowy lub papier barwiony w masie 170-220g (np. Mi-Teintes)
  • aplikator i tusze (do różowej wersji możesz użyć tuszów: różowego, fioletowego, pistacjowego i toffi)
  • czteropłatkowy wykrojnik, wykrojnik listka (nada się także taki do listków róży)
  • kolorystycznie dopasowane pręciki
  • folia aluminiowa i foamiran
  • klej na gorąco

I już! Jak widzisz, papierowe hortensje z wykrojnika, mimo swojej czasochłonności, są bardzo łatwe w wykonaniu. Myślę, że niedługo zdecyduję się na wykonanie innych wersji kolorystycznych – między innymi niebieskich, aby użyć ich do naszej pamiątkowej, ślubnej ramki. Mam nadzieję, że mój tutorial przypadł Ci do gustu i zachęcił do wykonania własnej wersji kwiatka. Jeśli tak – koniecznie się pochwal :).

Pozdrawiam,
Domi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.