Witaj. Dziś razem z Tobą stworzę nietuzinkową pracę. Kartka portfel na dzień taty, to wyjątkowy i niepowtarzalny upominek. Wierzę, że Ci się spodoba. Według mnie to idealny sposób na wykonanie męskiej kartki.

Co Ci będzie potrzebne:

kartka portfel

A więc zaczynamy tworzyć.

Na początku przygotuj sobie papier wielkości 26 na 19 cm. Może to być scrapowy papier ozdobny bądź papier kraftowy, a wtedy Twój portfel będzie brązowego koloru. Osobiście wybrałam ozdobny papier choć w planach miałam użyć tego drugiego.

kartka portfel

Kiedy już wytniesz odpowiedni rozmiar, biguj go jak na powyższym zdjęciu. Podczas bigowania papieru po jego szerokości zrób to tak, by po jego zagięciu u góry zostawić chociażby 1 cm wystającego papieru. Tak jak u mnie, co widać tym razem na poniższym zdjęciu.

kartka portfel

Teraz zegnij papier jak to widać powyżej. Jak już widzisz rysuje się zarys naszego portfela 🙂

 

Kartka portfel na dzień taty i tworzymy dalej.

Kolejnym, ale nie koniecznym etapem naszej pracy jest zaokrąglenie rogów naszego portfela.

kartka portfel

 

Następnie za pomocą brązowego tuszu oraz gąbki przyciemnij na krawędziach portfel. Tak samo zrób to z prostokątem z okienkiem oraz z mniejszą kieszonką, które wytnij wielkością dopasowaną do obu wnętrz portfela. Na około nich zostaw około 1 cm wolnego miejsca.

kartka portfel

 

Kartka portfel na dzień taty i stemplowanie.

kartka portfel

Ja do tego etapu wykorzystałam stempelki konkretnie z okazji dnia taty, ale Ty możesz użyć jakie tylko posiadasz. Wytnij z białego papieru wizytówkowego wkładki do kieszonek. Jedną dość większą do największej kieszonki, wkładkę/karteczkę na zdjęcie misia lub taty oraz karteczkę na krótką wiadomość.

I zaczynasz kolejny etap, czyli kolorowanie odbitek stemplowych 🙂

kartka portfel

Oczywiście musisz wszystko do siebie przykleić. Ja użyłam taśmy dwustronnie klejącej, ale równie dobrze zrobisz to klejem magicznym z precyzyjną końcówką.

kartka portfel

Kartka portfel na dzień taty – ostatnie szlify.

 

Na samym końcu przyszedł czas na wykonanie przeszyć na naszym portfelu. Polecam Ci użyć białego żelopisu, aczkolwiek może to być też biały cienkopis.

kartka portfel

No i gotowe! 🙂

kartka portfel

kartka portfel

kartka portfel

Tak jak widzisz powyżej, kartka w formie portfela, prezentuje się uroczo. Mam wielką nadzieje, że skorzystasz z tutorialu i będziesz cieszyć się własną pracą, którą miło zaskoczysz swojego tatę. Jego dzień już wkrótce, tak więc zachęcam Cię do stworzenia podobnego portfelika 🙂

Jeden komentarz

  1. Ale fantastyczny pomysł! Bardzo mi się podoba 🙂 chyba odgapię dla mojego taty i teścia 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.