By wykonać podobną kartkę przygotuj sobie arkusze Paper Heaven Za siedmioma górami 02 oraz mały bloczek papierów z tej samej kolekcji. Dysponowałam też dodatkowymi paskami, z których również postanowiłam wyciąć kilka elementów. Do tego jeśli masz – weź trochę brokatowego papieru, kilka kołowych wykrojników, kopułka do shaker boxa, cekiny i taśmy klejące oraz klej. Jesteś gotowa do działania 🙂

Jeśli czegoś z tej listy Ci brakuje możesz wszystkie potrzebne elementy zakupić w sklepie Świat Pasji.

Kartka z błyskiem dla księżniczki

Następnie czas by przygotować naszego shaker boxa. Zaczynamy od wycięcia z zielonego perłowego papieru koronki, a z brokatowego papieru obramowania do naszej kopułki. W tym celu układamy w maszynce do wycinania oba wykrojniki. Ważne, by ten mniejszy miał średnicę nieco większą od naszej kopułki, dzięki czemu wycięty element idealnie zakryje nam obramowanie shakera.

Wcześniej wyciętego jednorożca umieszczam centralnie w kopułce, przyklejamy go klejem – ja użyłam Magica, ale możesz wybrać podobny do niego klej Bambino. Sama kopułka jest okrągła i ma delikatny otok. Można też kupić kopułki o kształcie serca lub kwadratu.

Nasze brokatowe kółko idealnie zakryje plastikowy otok. Wszystkie elementy sklejamy dopiero po umieszczeniu wewnątrz cekinów.

Gdy mamy już dopasowane wszystkie elementy czas oddzielić cekiny 🙂 Mi pasowały do tego projektu tylko te złote, więc pieczołowicie za pomocą pincety oddzielała je niczym ten świstak.  Jednak nie musicie męczyć się tak jak ja. Na rynku dostępne są też cekiny jednorodne w opakowaniu lub mix cekinów w wybranej przez siebie tonacji. Dodałam też trochę kryształków – złote przy jednorożcu oraz poza shaker boxem, bezpośrednio na kartce znalazły się kryształki fioletowe.

Nadszedł teraz czas na wykonanie bazy do kartki. Na tablicy do bigowania biguję perłową kartkę A4 przez środek. Po jej złożeniu wyjdzie mi prostokątna baza w formacie A5 czyli 14,8 x 21 cm.

Następnie docinam front i tył kartki – prostokąty z dużego arkusza papieru z kolekcji Paper Heaven – Za siedmioma górami. Chciałam by obramowanie z zielonego papieru było dokładnie widoczne, więc prostokąty są o centymetr mniejsze czyli mają one odpowiednio 13,8 x 20 cm. Dzięki takiemu zabiegowi brzeg jest zdecydowany i dodaje kolejnego wymiary błysku naszej kartce.

kartka z błyskiem dla księżniczki – dodajemy efektu 3d:

Jak to bywa w trakcie pracy – stwierdziłam, że moja kartka będzie bardziej przestrzenna niż na początku zakładałam. Nie tylko shaker box z cekinami ale i w tle prosiło się trochę unieść kompozycję. Zatem z małego bloczku wycięłam dodatkowe elementy – drzewa, kamieniczki i krzaczki (które wyglądają jak cudowne puchate chmurki), a na froncie docięłam prostokąt i pod niego podłożyłam kolejny nieco większy prostokąt ze złotego perłowego papieru.

Mając już wszystkie elementy nadszedł czas na sklejanie całości. Duże prostokąty przykleiłam klejem po frontowej i tylnej części naszej bazy. Mniejszy podklejony złotym papierem prostokąt podkleiłam na taśmę piankową 2 mm, by “wychodził” nam z tła. Wszystkie wycięte z białym brzegiem kamieniczki i zieleniec podklejałam warstwami na klej, 1mm oraz 2mm kosteczki dystansowe, by stworzyć bardzo przestrzenną kompozycję.

Efekty pracy – kartka z błyskiem dla księżniczki – możesz obejrzeć na następujących zdjęciach:

Jest błysk?

Tym samych zachęcam Cię do wzięcia udziału w naszym najnowszym wyzwaniu błyszcz jak diament.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Joanna z moje-tworcze-miejsce

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.