dzień matki, Kartka z okazji Dnia Matki

Hej!

Tak się fajnie ułożyło, że moja druga inspiracja wypada tuż przed 26 maja. Znając życie, jeszcze nie wiesz, jaki kupić prezent na Dzień Matki? Tym razem postanowiłam przygotować kartkę okolicznościową. Myślę, że każda mama doceni, kiedy otrzyma ręcznie robioną kartkę w prezencie. I mam nadzieję, że i Ciebie zainspiruję.

dzień matki, Kartka z okazji Dnia Matki

Dzień Matki to dla mnie zawsze stresująca okoliczność. Bo co kupić mamie, która wszystko ma? A drugiej, która nie używa kosmetyków? Kwiaty zaraz więdną i tylko żal patrzeć. Figurki – kurzołapki? No nie. Na szczęście od ostatniego święta naszych mam, zajęłam się scrapbookingiem i dzisiaj mogę wykonać kartki, które będą zarówno jedyne w swoim rodzaju, jak i piękną pamiątką na lata.

Bazę do kartki zrobiłam sama i ma ona wymiary 14,5 x 14,5 cm. Lubię kwadratowe kartki, czuję się w nich całkiem dobrze. Papier scrap, który wybrałam to Secret Place 05 z Mintay Papers. Z jednego arkusza zrobiłam zarówno obie warstwy kartki, jak i kwiatki. Kartka jest dość przestrzenna, bo i warstwy i część kwiatków kleiłam na taśmie piankowej 3D. Elementami uzupełniającymi są gaza, sznurek, emaliowane kropki, które nieco ożywiają pracę.

Jak widzisz, moje papiery są postrzępione. Kiedyś strzępiłam nożyczkami, ale o wiele szybciej i łatwiej robię to postarzaczem do papieru. I przede wszystkim bez stresu – jestem zbyt nerwowa na strzępienie nożyczkami i często niszczyłam papiery 😉 Strzępienie papieru sprawia, że prace nabierają charakteru prac vintage’owych, wpisują się w klimat shabby chic. W połączeniu z kolekcją w klimacie romantycznym, możesz uzyskać fantastyczny efekt.

Zarówno brzeg pierwszej warstwy, gazę jak i kwiatuszki przytuszowałam. Użyłam tuszu Distress Ink – Victorian Velvet i aplikatora do cieniowania. Kwiatki cieniowałam już po uformowaniu, dlatego lekko przytuszowane są też płatki po całości, co w sumie dało fajny efekt. Formowałam je na gąbce do mycia naczyń (wersja budżetowa), ale przy następnym zamówieniu do mojego koszyka wpadnie mata piankowa, którą pokazywała Pati w swoim wpisie o kwiatach z foamiranu.

dzień matki, Kartka z okazji Dnia Matki

dzień matki, Kartka z okazji Dnia Matki

dzień matki, Kartka z okazji Dnia Matki

W zasadzie były to moje pierwsze kwiaty papierowe wykonane metodą na sucho. Trochę się jej bałam, bo myślałam, że papier się z powrotem rozpłaszczy, ale to nieprawda. Papiery Mintaya są bardzo sztywne i uformowane za pomocą dłutka kulkowego, świetnie zachowują nowy kształt. Kilka kwiatków i kawałek gazy zostawiłam do dekoracji pudełka.

dzień matki, Kartka z okazji Dnia Matki

Jeśli zainspirowałam Cię moimi kwiatami, to zapraszam do wciąż trwającego na naszym blogu wyzwania majowego pt. “Kwiaty Handmade“. Wyzwanie trwa do końca maja, ale nie czekaj na ostatnią chwilę 🙂

Myślę, że ręcznie robiony prezent na Dzień Matki spodoba się każdej mamie. Bo która nie doceni serca włożonego w przygotowanie upominku?

Daj koniecznie znać, jak podoba Ci się moja inspiracja. A jeśli masz jakieś pytania odnośnie strony technicznej – śmiało, pytaj!

Pozdrawiam ciepło,
Domi 🙂
dzień matki, Kartka z okazji Dnia Matki

3 komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.