Bardzo się cieszę, że mogę dziś się z Wami spotkać jako Gościnny Twórca i tym samym dziękuję bardzo za zaproszenie właścicielce bloga 🙂

Dziś chcę Wam pokazać mój sposób na to jak wykonać kartkę z shaker boxem. A cóż to takiego shaker box? Shaker box to najprościej mówiąc różnej wielkości i kształtu pojemniczek wypełniony drobnymi elementami takimi jak: cekiny, mikrokulki. I choć wykonanie takiej kartki może się Wam wydawać bardzo trudne, w rzeczywistości wcale takie nie jest. Co udowodnię Wam poniżej krok po kroku 🙂 A więcej o samym shaker boxie możecie przeczytać w jednym z wcześniejszych artykułów “Shaker box – co to jest?

 

Do wykonania kartki z shaker boxem potrzebne będą:

 • papiery scrapowe oraz baza ( u mnie biała)
 • tekturki
 • obrazek z arkusza lub odbity stempel
 • elementy wycięte z arkuszy do dekoracji
 • kosteczki 3D
 • nożyczki
 • cekiny
 • ołówek
 • narzędzie do postarzania papieru
 • folia

1. Pierwszym krokiem jest wykonanie bazy pod kartkę u mnie 14cm *14cm, oraz kolejnych warstw ze scrapowych papierów (wym. 13.5cm*13cm, 11,5cm* 11,5cm, 9,5cm*9,5cm)

2. Kolejnym krokiem jest przygotowanie elementów do dekoracji i wykończenia kartki, czyli wycięcie elementów z papierów oraz wybranego kształtu do okienka shaker boxa – u mnie kształt koła.

3. Następnie ja zrobiłam postarzanie brzegów każdej części przygotowanego papieru oraz podkleiłam je kosteczkami 3D.

4. Całość należy przykleić na bazę. Mój kształt kołka pod shaker boxa ozdobiłam również okrągłą tekturką, Wy możecie zrobić to wg swojego uznania i pomysłu. Od spodu naszego shaker boxa podklejmy wyciętym z foli kółeczkiem by posłużyło nam za szybkę.

5. Następnym bardzo ważnym krokiem jest oklejenie wewnętrznej części shaker boxa kosteczkami dystansowymi bądź też taśmą dystansową i wsypanie do wewnątrz cekinów oraz umieszczenie go na naszej kartce. Dodałam również w tym kroku cześć główną dekoracji obrazek ze stempla.

6. Na sam koniec wg uznania dekorujemy swoje prace wybranymi przez siebie elementami –  u mnie listki i kwiatki wycięte z pasków oraz napis.

Moja kartka z shaker boxem prezentuje się następująco:

Jeśli się Wam podobał mój kursik i wykonacie swoje podobne kartki, dajcie znać w komentarzach i pokażcie swoje prace 🙂

Pozdrawiam 🙂

Jeden komentarz

 1. Mi kursik bardzo się podobał. W tej dziedzinie stawiam pierwsze kroki i wszelkie kursiki bardzo są mi pomocne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.