Przygotowałam na dziś taką karteczkę z niespodzianką. Jej wykonanie nie zajmie dużo czasu, a można w niej schować niewielki upominek pod choinką bądź wręczyć w eleganckim opakowaniu nieco gotówki. Moja wersja przygotowana jest w wydaniu świątecznym, ale niech was to nie ogranicza ☺️. Kartka ze schowkiem jest dobra na każdą okazję!

Do przygotowania bazy użyłam kartki z bloku technicznego formatu A3. Do jej wykonania potrzebujemy prostokąt o wymiarach 24 x 32 cm. Następnie dłuższy bok z jednej i drugiej strony bigujemy w odstępie 4 cm od krawędzi. Kolejne bigowania będą wykonywane wzdłuż krótszej krawędzi od lewej strony odpowiednio 8, 12, 16, 24, 28 cm. Na koniec część papieru usuwamy, tak jak to widać na zdjęciu.

Powstaje już zarys pudełeczka. W miejscach bigowania zaginamy papier formując zamknięcie i elementy zginanego schowka.

Jak z pewnością zauważyliście,  potrzebne jest jeszcze dodatkowe bigowanie tych małych prostokątów wystających z całości. Podpowiem, że najlepiej  to zrobić używając linijki i jakiegoś wypisanego długopisu czy malutkiego dłutka kulkowego. Najpierw wyznaczmy środek prostokąta. A ponieważ ma on 8 cm więc środek jest na 4. centymetrze. Przykładając linijkę na środku i w dolnym rogu prostokąta bigujemy linie i powstają jakby 3 trójkąty. Następnie w taki sam sposób postępujemy z obydwu stron. Pozostaje nam zagiąć prostokąty po liniach do środka. Forma pudełeczka jest gotowa.

Pozostaje nam sklejenie bazy, co jest już bardzo szybkie i proste. Te skrzydełka, które mamy po obu stronach wystającej części wklejamy od spodu formując ukryte pudełko.

Nasza baza jest gotowa, a przed nami dekorowanie czyli najprzyjemniejsza część pracy ☺️.

Z wybranego papieru scrapowego przygotowujemy paski do oklejenia wszystkich ścianek zewnętrznych i wewnętrznych kartki – również zaginanych trójkącików.

Jak widać na zdjęciu, potrzebujemy 3 prostokąty o wymiarach 7,8 x 15,8 cm na oklejenie większych części. (W tym momencie omijamy pierwszą stronę kartki, na której będzie główna dekoracja). Następnie wycinamy 8 prostokątów o wymiarach 3,8 x 15,8 cm do oklejenia mniejszych części. Teraz pozostały tylko trójkąty, które również bardzo prosto wykonać. Wycinamy 4 prostokąty o wymiarach 3,8 x 7,8 i wyznaczamy środek dłuższego boku prostokąta czyli niecałe 4 cm – jakieś 3,9. I nożyczkami odcinamy trójkąty od tego środka do kąta  prostokąta. A na zdjęciu powyżej pokazałam jak ten prostokąt pocięłam.

Zanim zabierzemy się do oklejania – najpierw przyklejamy na cienką taśmę dwustronną wstążeczkę, która posłuży nam do zamykania pudełeczka. Potrzebujemy 2 kawałki o długości około 40 cm każdy. I przyklejamy ją na stronie wierzchniej i od spodu schowka.

Kiedy tasiemka już jest wklejona możemy wszystko dokładnie okleić sprawdzając czy nic nie blokuje poszczególnych części. Na koniec prezentuje się nam taka piękna baza. Kartka ze schowkiem jest niemal gotowa.

Jeśli jest wszystko starannie przycięliśmy i okleiliśmy, skrzydełka powinny się równo domykać.

Środek schowka jest takiej wielkości, że zmieszczą się rozłożone banknoty lub drobne upominki.

Te tasiemki po bokach umożliwią nam związanie pudełeczka na takiej wysokości, jaka będzie potrzebna w zależności od wielkości prezentu 😊.
Moja kartka ze schowkiem po ozdobieniu wieczka prezentuje się tak:

Jak widzicie, dość mocno związałam ją po bokach, więc dopiero czeka na wypełnienie jakimś upominkiem, który przyniesie komuś radość.

Życzę udanego tworzenia!

Jeden komentarz

  1. Zaintrygowała mnie ta kartka muszę spróbować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.