Cześć! Piękną mamy wiosnę tej zimy, prawda? Jako że zimy wybitnie nie lubię, postanowiłam podtrzymać wiosenny klimat serwowany nam przez pogodę. W związku z tym, przybywam dzisiaj z tutorialem na kwiatki z dziurkacza. Takich kursów w sieci jest niby mnóstwo, ale moje podejście do tematu będzie nieco… niestandardowe.

Pamiętasz jeden z moich poprzednich postów, w którym pokazywałam patent na serwetkę z dziurkacza narożnikowego?  Przy pomocy dokładnie tego samego dziurkacza wykonamy dziś kwiatki.

Potrzebne narzędzia i materiały:

  • dziurkacz brzegowo-narożnikowy z popularnego dyskontu na “B” 🐞
  • dowolnie wybrany papier średniej grubości (ja najczęściej używam ścinków papierów scrapbookingowych) 
  • patyczek szaszłykowy, lub inny o podobnej średnicy 
  • cienka pęseta
  • nożyczki (ja używam precyzyjnych do detali) 
  • klej typu PVA (Magic, czarodziejski, Wikol, Tacky Glue itp.)
  • element do dekoracji środka (półperełka, kryształek, pręciki, mikrokulki, lub cokolwiek innego, co podpowie ci wyobraźnia) 

Wykonanie:

1. Z wybranego papieru wytnij dziurkaczem 6 “łezek”. Dokładnie tak – kwiatek wykonasz z “odpadków”, które zwykle lądują w koszu 😊
Następnie w jednej z nich zaokrąglij nożyczkami szpic w taki sposób, aby powstało kółeczko.

2. Przy pomocy szaszłykowego patyczka uformuj każdy z pięciu płatków, aby finalnie wyglądał tak:

3. Przy pomocy pęsety wygnij szpic każdego płatka, aby całość utworzyła taki kształt:

4. Nałóż klej na ostatni element – kółeczko. Postaraj się w miarę możliwości zrobić to tak, aby znajdował się również jak najbliżej brzegów kółeczka.

5. Przytrzymując płatki pęsetą, układaj je na posmarowanym klejem kółeczku. Rób to w miarę szybko – zanim klej wyschnie będziesz miała możliwość korygowania ułożenia i dopracowania finalnego kształtu.

6. Gdy już osiągniesz satysfakcjonujący efekt, poczekaj aż klej nieco podeschnie, a następnie wklej środek. Nie zalecam wklejania środka, gdy klej pod płatkami jest jeszcze mokry, gdyż wtedy płatki mogłyby się “rozjechać” na boki i zniszczyć całą pracę.

7. Gdy całość już dobrze wyschnie możesz delikatnie skorygować patyczkiem, palcami lub pęsetą “podkręcenie” płatków.
Spód kwiatka powinien wyglądać w taki sposób:

Przyklejanie płatków do małego koła ułatwia późniejsze przymocowanie kwiatków do pracy i sprawia, że nie tracą one swojego kształtu. Powstałe w ten sposób kwiatki mają około 1,5 cm średnicy i bardzo ładnie prezentują się na pracach.

Na zakończenie bardzo chciałam cię przeprosić za fatalną jakość zdjęć detali w tym wpisie. Niestety mój aparat ostatnio mocno niedomaga, a żaden z dostępnych w domu smartfonów nie posiada funkcji “super makro”. Mam nadzieję, że mi wybaczysz i spróbujesz swoich sił w takim wydaniu “papierowej florystyki”.

I jak ci się podoba taki pomysł na kwiatki “less waste”? Im mniej ścinków wyląduje w koszu, tym lepiej, prawda? Daj mi koniecznie znać jeśli wykorzystasz mój tutorial.

Jeden komentarz

  1. rewelacyjny pomysł, mam akurat ten dziurkacz, spróbuje zrobić dziś takie kwiatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.