Cześć! Piękną mamy wiosnę tej zimy, prawda? Jako że zimy wybitnie nie lubię, postanowiłam podtrzymać wiosenny klimat serwowany nam przez pogodę. W związku z tym, przybywam dzisiaj z tutorialem na kwiatki z dziurkacza. Takich kursów w sieci jest niby mnóstwo, ale moje podejście do tematu będzie nieco… niestandardowe.

Pamiętasz jeden z moich poprzednich postów, w którym pokazywałam patent na serwetkę z dziurkacza narożnikowego?  Przy pomocy dokładnie tego samego dziurkacza wykonamy dziś kwiatki.

Potrzebne narzędzia i materiały:

  • dziurkacz brzegowo-narożnikowy z popularnego dyskontu na „B” 🐞
  • dowolnie wybrany papier średniej grubości (ja najczęściej używam ścinków papierów scrapbookingowych) 
  • patyczek szaszłykowy, lub inny o podobnej średnicy 
  • cienka pęseta
  • nożyczki (ja używam precyzyjnych do detali) 
  • klej typu PVA (Magic, czarodziejski, Wikol, Tacky Glue itp.)
  • element do dekoracji środka (półperełka, kryształek, pręciki, mikrokulki, lub cokolwiek innego, co podpowie ci wyobraźnia) 

Wykonanie:

1. Z wybranego papieru wytnij dziurkaczem 6 “łezek”. Dokładnie tak – kwiatek wykonasz z “odpadków”, które zwykle lądują w koszu 😊
Następnie w jednej z nich zaokrąglij nożyczkami szpic w taki sposób, aby powstało kółeczko.

2. Przy pomocy szaszłykowego patyczka uformuj każdy z pięciu płatków, aby finalnie wyglądał tak:

3. Przy pomocy pęsety wygnij szpic każdego płatka, aby całość utworzyła taki kształt:

4. Nałóż klej na ostatni element – kółeczko. Postaraj się w miarę możliwości zrobić to tak, aby znajdował się również jak najbliżej brzegów kółeczka.

5. Przytrzymując płatki pęsetą, układaj je na posmarowanym klejem kółeczku. Rób to w miarę szybko – zanim klej wyschnie będziesz miała możliwość korygowania ułożenia i dopracowania finalnego kształtu.

6. Gdy już osiągniesz satysfakcjonujący efekt, poczekaj aż klej nieco podeschnie, a następnie wklej środek. Nie zalecam wklejania środka, gdy klej pod płatkami jest jeszcze mokry, gdyż wtedy płatki mogłyby się “rozjechać” na boki i zniszczyć całą pracę.

7. Gdy całość już dobrze wyschnie możesz delikatnie skorygować patyczkiem, palcami lub pęsetą “podkręcenie” płatków.
Spód kwiatka powinien wyglądać w taki sposób:

Przyklejanie płatków do małego koła ułatwia późniejsze przymocowanie kwiatków do pracy i sprawia, że nie tracą one swojego kształtu. Powstałe w ten sposób kwiatki mają około 1,5 cm średnicy i bardzo ładnie prezentują się na pracach.

Na zakończenie bardzo chciałam cię przeprosić za fatalną jakość zdjęć detali w tym wpisie. Niestety mój aparat ostatnio mocno niedomaga, a żaden z dostępnych w domu smartfonów nie posiada funkcji “super makro”. Mam nadzieję, że mi wybaczysz i spróbujesz swoich sił w takim wydaniu “papierowej florystyki”.

I jak ci się podoba taki pomysł na kwiatki “less waste”? Im mniej ścinków wyląduje w koszu, tym lepiej, prawda? Daj mi koniecznie znać jeśli wykorzystasz mój tutorial.

Jeden komentarz

  1. rewelacyjny pomysł, mam akurat ten dziurkacz, spróbuje zrobić dziś takie kwiatki.

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.