Cześć!

Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie tutorial, w którym krok po kroku pokażę Ci, jak wykonać kartkę trifold shutter. Przyznam szczerze, że bardzo lubię tę formę kartki, bo wygląda estetycznie, jest dość oryginalna, a przy tym bardzo prosta do zrobienia. Kartka wygląda na bardzo estetyczną i efektowną, dlatego jest świetnym upominkiem na prezent. Ja stworzyłam kartkę gratulacyjną dla znajomych.

Jak zrobić oryginalną kartkę typu trifold shutter?

Pierwszy krok to przede wszystkim przygotowanie papieru do scrapbookingu, który użyjesz do zrobienia kartki typu trifold shutter. Wybrałam arkusz o wymiarach 24 cm szerokości x 14 cm wysokości, który wcześniej odpowiednio docięłam. Papier powinien być dość gruby (najlepiej 300 g/m2), ponieważ wtedy o wiele łatwiej o stabilność całej pracy i upchnięcie na niej kilku wybranych dodatków.

Trifold shutter card

Krok drugi – bigowanie i przygotowanie bazy

Pierwszy kawałek papieru od lewej strony musi być zagięty do lewej strony, kolejny do wewnątrz. To samo powtarzamy po drugiej stronie papieru. Każdy fragment to 4 centymetry szerokości. Składamy tak, aby powstała harmonijka po położeniu na płasko, bo wtedy łatwiej będzie zamknąć kartkę i stworzyć tzw “okienka”.

 trifold shutter

Rozcinanie bazy i przygotowanie “okienek”

Krok trzeci.To rozcinanie papieru za pomocą nożyka. Z każdej strony zostawiamy po jednej długiej “kolumnie”, następnie pozostałe przecinamy od góry i od dołu (tak, jak na zdjęciu). Od brzegu do rozcięcia należy pozostawić 4 centymetry, aby stworzyć okienka w środku kartki.

kartka trifold shutter

Tak powinna wyglądać baza papieru po rozcięciu wedle podanych instrukcji. Pamiętaj o uważnym przecinaniu linii i dokładnym bigowaniu. W przeciwnym razie będziesz musiała spróbować ponownie.

Krok czwarty – ozdabianie kartki trifold shutter

Na koniec najprzyjemniejsza część, czyli ozdabianie. Ja użyłam kolekcji papierów Birdsong od Mintay Papers i różowej taśmy brokatowej, dlatego że idealnie skomponowały się z moją wizją kartki gratulacyjnej. Dodatki z ptakami i kwiatami świetnie współgrają z dziecięcymi pracami. Oczywiście im więcej dodatków, tym lepiej, ja nie chciałam przeładowywać tym razem mojej pracy zbyt wieloma die-cutsami 🙂 . Do tego wykorzystałam ulubioną serwetkę Primy, piękną, dziecięcą grafikę i parę kwiatowych papierów. I gotowe!

Masz problem z wyborem odpowiednich kolorów w kartce? Sprawdź, jak dobierać kolory w pracach scrapbookingowych.

A jeśli chcesz zrobić kartkę w innym kształcie np. sztalugową, to koniecznie przeczytaj wpis Domi – kartka szalugowa skręcana.

Podobał Ci się tutorial na kartkę w oryginalnej formie? A może próbowałaś już stworzyć kartkę typu trifold shutter? Jeśli nie, to polecam spróbuj zrobić swoją pracę i koniecznie pochwal się w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.