Właśnie dotarła do mnie zamówiona w sklepie Świat Pasji mini gilotyna Vaessen Creative. Moja stara gilotyna jest mocno eksploatowana. Dziennie tnie po kilkanaście baz i teł i po jakimś czasie zauważyłam, że szarpie mi krawędzie papieru. Zaniosłam ją do punktu ostrzenia i wróciła do mnie co prawda ostra, ale na końcu zakrzywia mi arkusze. Nie jestem zadowolona. Szukałam więc rozwiązania mojego problemu.

Co mnie przekonało do zakupu to to, że mini gilotyna Vaessen Creative posiada somoostrzące się ostrze…, a to co przyjechało w paczce przeszło moje najszczersze oczekiwania. Żaden z moich przyrządów tnących nie jest aż tak ostry. W papier wchodzi jak w masło.

Dla kogo mini gilotyna Vaessen Creative

Po moich testach – mogę swobodnie powiedzieć, że dla każdego! A wręcz każdy powinien ją mieć.

Polecałabym ją szczególnie w przypadku wyjazdów na wszelkiego rodzaju zloty, warsztaty scrapowe i spotkania scrapowe przy kawie. Jest mała i lekka, więc zmieści się nawet do damskiej torebki (choć w niej zmieści się wszystko).

Warto zwrócić uwagę na antypoślizgowe nóżki.

Poza tym dzięki małym rozmiarom gilotyna nie zajmuje dużo miejsca w pracowni. Można ją przechowywać w pionie na półce obok papierów do scrapbookingu lub tak jak w moim przypadku można ją ułożyć na nich. Też się zmieści 🙂

minigilotyna przechowywanie 1

minigilotyna przechowywanie 1

mini gilotyna Vaessen Creative – parametry

Z ciekawości też sprawdziłam wszystkie parametry gilotyny, których producent nie podaje. Jest mała i poręczna i zmieści się w popularnej wśród scraperek szufladzie komody Alex z Ikei.

minigilotyna przechowywanie 3

Waga: 420 g

Wymiary zewnętrzne gilotyny: 4cm x 20 cm x 28 cm (wysokość x szerokość x długość)

Długość cięcia: Maksymalna długość cięcia: 21,6 cm czyli oznacza to, że możesz swobodnie ciąć małe bloczki papierów jak i papiery A4. Podziałka gilotyny aż do 15,7 mm, a nadal zachowuje swój mini charakter.

minigilotyna cięcie papierów

Producent deklaruje, że jednorazowo można przeciąć do 7 arkuszy papieru o grubości 80g. Ja często przygotowuję swoje bazy przecinając już złożoną na pół bazę o gramaturze 250g czyli w sumie po złożeniu robią mi się z tego dwa arkusze o łącznej gramaturze 500g. Mój test wypadł pozytywnie. Gilotyna dała radę.

Przecięła również beer matę.

Gilotyna tnie również:

 • piankę np. foamiran
 • korek
 • winyl
 • filc
 • tekturę falistą

mini gilotyna Vaessen Creative – podsumowanie zalet i wad

wielkie plusy za:

 • mega ostre cięcie
 • niską wagę, więc jest poręczna
 • kompaktową budowę gilotyny
 • nie musisz wstawać z krzesła do dużej gilotyny
 • samoostrzące się ostrze
 • łatwo się ją przenosi
 • wszędzie się mieści – łatwo się przechowuje
 • podziałka posiada dwa systemy metryczne – calowy i metryczny
 • miejsce na powieszenie na haczyku

małe minusy za:

 • brak jakiejś podziałki wzdłuż linii cięcia – czasami się to przydaje
 • nie ma blokady dźwigni, więc uwaga jeśli masz w domu małe dzieci

O gilotynie, trymerach oraz czym ciąć papiery możesz przeczytać w artykule o narzędziach tnących w innym wpisie na blogu kreatywnym sklepu Świat Pasji.

W przypadku, gdybyś po przeczytaniu niniejszej recenzji uznała, że ta mini gilotyna Vaessen Creative jest dla Ciebie zbyt duża to mam dla Ciebie dobrą informację. Jest też druga, mniejsza gilotyna o wymiarach 15×15 cm. Jest jeszcze bardziej poręczna i lżejsza.

Wszystkiego dobrego,

Joanna z moje-tworcze-miejsce

moje-tworcze-miejsce

Jeden komentarz

 1. Bardzo ciekawa recenzja! Z pewnością wielką zaletą jest sama wielkość gilotyny, która zmieści się dosłownie wszędzie i jest ona po prostu kompaktowa oraz poręczna. Na kolejny plus dla takich gilotyn możemy wziąć pod uwagę to, że ma bardzo ostre cięcie i samoostrzące się ostrze, dzięki czemu sprawnie i szybko przyjdzie nam cięcie wybranego papieru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.