tag na dwa sposoby

Witaj! Może już gdzieś słyszałaś o tym, że w technice mix media w zasadzie nie ma reguł, można tworzyć wszystko co tylko w duszy gra. Nie ma również uniwersalnego wzorca, względem którego można sprawdzić, co jest ładne, a co nie. Każdy ma swoją wrażliwość na piękno i każdemu podoba się coś innego. Dlatego w tym wpisie chciałabym zaprezentować mój punkt widzenia, czyli co mi się osobiście podoba, a czego bym unikała. W związku z tym przygotowałam mały projekt, jest to mix mediowy tag, a w zasadzie dwa tagi, które pokolorowałam na dwa sposoby. Zapraszam Cię do krainy mix media.

 

Wykorzystałam dwa tagi z beermaty i ułożyłam na nich takie same kompozycje z tekturek i metalowych elementów. Najpierw zagruntowałam tagi białym gesso od 13Arts, następnie przez szablon plecionka i drewno Snip Art nałożyłam pastę modelującą 13Arts i pastę pękajacą, elementy przykleiłam na medium żelowe 13Arts i posypałam proszkiem 3D i małymi kulkami Pentart. Do kolorowania w obu przypadkach użyłam farb akrylowych.

Farby i woski

Pierwszy tag pomalowałam w całości farbą akrylową, a następnie podkreśliłam detale złotym woskiem Pentart. Widuję czasem tego typu projekty i niestety jestem na nie, taki projekt mnie nie zachwyci.

Zapytasz czemu? Kolor jest przepiękny, zgadzam się, wosk wspaniale podkreśla teksturę, do tego pięknie odbija światło. Niestety projekt jest płaski, nie ma głębi, oko przebiega po nim szybko, ponieważ nie ma się na czym zawiesić.

W tym projekcie brakuje kontrastu oraz różnorodności. Element centralny nie jest podkreślony, wszystko się zlewa, z daleka ten tag będzie widoczny jako jedna, ciemna plama.

Jak uratować tego typu projekt? Mam dla Ciebie kilka podpowiedzi. Na trwające na naszym Blogu wyzwanie “Miej serce i patrzaj w serce” Adam Mickiewicz przygotowałam layout w podobnym stylu. Tło jest również ciemne, ale jest to mieszanka różnych odcieni i przez to bardziej interesujące. Podobnie jak w tagu, tekturki i detale podkreśliłam woskiem. Żeby ożywić kompozycję, dodałam ciekawe elementy w postaci papierowych kwiatów, listków oraz shaker boxa. Małe, czerwone serduszka ładnie kontrastują z resztą layoutu i skupiają uwagę na elemencie centralnym.

Zacieki i chlapania

Drugi mix mediowy tag jest zdecydowanie bardziej w moim stylu. Podobny styl kolorowania prezentowałam już przy okazji Jesiennego layotu.

Nakładałam rozwodnione farby akrylowe na tag spryskany wodą i pozwalałam, żeby robiły się zacieki a granice nie były ostre, tylko rozmyte. Suszyłam nagrzewnicą i dopiero nakładałam kolejny, coraz ciemniejszy kolor.

Następnie użyłam rozwodnionego, czarnego gesso 13Arts wszędzie tam, gdzie warstwy nachodzą na siebie, gdzie tworzą się cienie. Dzięki temu uzyskałam efekt głębi, pozostawiłam również gdzieniegdzie białe miejsca dla kontrastu. Na koniec odrobina srebrnego wosku, żeby pozostać w zimnej kolorystyce oraz dużo chlapania.

Na koniec oba projekty dla porównania obok siebie. I chciałabym podkreślić, że to co mnie się podoba, wcale nie musi podobać się Tobie 😉 . Przedstawiłam tu moją opinię (nie wyrocznię) na temat moich prac oraz podałam kilka porad, jak uzyskać fajny efekt głębi w mix mediowym projekcie.

`Jestem bardzo ciekawa, który mix mediowy tag bardziej przypadł Ci do gustu. I chociaż ten po lewej nie jest moim faworytem, to specjalnie umieściłam na nim motywujący napis: Bądź dumna ze swojej sztuki, ze swoich dzieł. Zawsze znajdzie się ktoś, kogo zachwycą. I co najważniejsze, twórz i szukaj swojego własnego stylu.

Na zakończenie chciałabym Cię jeszcze zachęcić do wzięcia udziału w naszym wyzwaniu, bardzo chętnie zobaczyłabym coś w technice mix media :).

Pozdrawiam serdecznie,

Magda Kam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.