Witam. Dzisiaj pora na mediowanie i kolejny film przygotowany dla kanału YouTube Świat Pasji. Tym razem jest to pełny tutorial krok po kroku, w którym pokazuję, jak wykonać mixed mediowy balon na bazie od Woodouts w stylu steampunk. Zachęcam bardzo serdecznie do odwiedzenia i subskrybowania kanału. Jeśli spodoba Ci się filmik, to zostaw łapkę w górze i dodaj komentarz, bardzo mnie to ucieszy.

Styl steampunk

Jest to jeden z wiodących stylów, jeśli chodzi o mixed mediowe prace. Elementy charakterystyczne tego stylu zostały opisane na Blogu Kreatywnym w kilku artykułach, np tu i tu. U mnie w pracy znalazły się więc trybiki, zębatki, śrubki, drut i metale. Projekt ubrałam w kolory rdzy i patyny.

Film na YouTube

Video tutorial ma niewątpliwie przewagę nad zdjęciami, ponieważ widać, jak stosować różne techniki i co robić krok po kroku. Dodatkowo omawiam i komentuję najważniejsze rzeczy.  Dlatego teraz zachęcam do obejrzenia filmu, natomiast poniżej znajdują się zbliżenia najciekawszych fragmentów projektu.

Kartka z książki

Często w swoich pracach używam kartek z książki. Do dekoracji mojego steampunkowego balonu zrobiłam kilka słomek oraz kilka rozetek ze spłaszczonych i zwiniętych słomek.

Jeden ze sposobów na wykorzystanie kartek z książki pokazywałam już wcześniej we wpisie o art journalu, który należy do cyklu o tuszach Distress Oxide. Tam porwane kartki stanowiły główny składnik kompozycji obok papierowych koronek i taśmy washi.

Z kolei w tym art journalu pocięte kartki z książki posłużyły mi do zrobienia kolażowego tła. Następnie zagruntowałam tło białym gesso i pochlapałam mgiełkami. Pismo z kartek ciągle prześwituje spod cienkiej warstwy gruntu, przez co tło nie jest puste i wydaje się bardziej interesujące.

Można z kartek z książki wyciąć różne elementy ozdobne, tę ramkę ozdobiłam kwiatami papierowymi, których płatki wycięłam wykrojnikiem właśnie z takiej kartki. Więcej na temat ramki możesz przeczytać tu.

Czy często wykorzystujesz kartki z książki w swoich pracach? Podałam tutaj tylko kilka pomysłów, jeśli masz jakiś swój ciekawy sposób, napisz o tym koniecznie w komentarzu. Tymczasem pora zawiesić mixed mediowy balon na ścianie, ten projekt to zdecydowanie mój ulubiony w ostatnim czasie 🙂 I przypominam o trwającym na naszym blogu wyzwaniu Heavy Metal, projekt w stylu steampunk będzie tu pasował idealnie.

Pozdrawiam i przesyłam wirtualne uściski. Do zobaczenia,

Magda Kam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.