Mroźna kartka to tytuł mojej pracy wykonanej na grudniowe wyzwanie na Blogu Kreatywnym. W poniższym wpisie dowiesz się, jakie produkty są potrzebne do wykonania tej kartki i jak ją krok po kroku wykonać.

Mroźna kartka – produkty

Do wykonania tej kwadratowej kartki potrzebne będą:

 • baza – u mnie wykonana z papieru o gramaturze 250 g/m2, którą stanowi złożony na pół prostokąt o wymiarach 14,5 x 29 cm;
 • dwa arkusze papieru do scrapbookingu docięte do wymiarów 14,0 i 12,5 cm; ja wykorzystałam arkusz ze śnieżynkami z kolekcji Winterland od Mintay Papers oraz z motywem serwetki z kolekcji Homemade z Mintay Papers;
 • radełko;
 • pistolet i klej termiczny, klej do papieru, skrawki tektury lub taśma piankowa jako dystans;
 • elementy papierowe wycięte przy użyciu wykrojników od Craft Passsion;
 • płatki poinsecji wycięte z foamiranu przy użyciu wykrojnika od Craft Passion – 6 sztuk;
 • środki do poinsecji – 3 sztuki wycięte przy użyciu wykrojnika od Craft Passion;
 • dodatki: brokat, błękitne koraliki, styropianowe kuleczki, gaza, pręciki białe i inne ‘wypychacze’;
 • tekturka ze świątecznym napisem;
 • dłutko kulkowe i mata do wyrabiania kwiatków;
 • biały puder do embossingu i tusz do embossingu, nagrzewnica.

Poinsecje – jak je wykonać?

Przy wykorzystaniu wykrojnika od Craft Passion wycięłam 6 płatków poinsecji z białego foamiranu irańskiego (formowanego na ciepło). Wykorzystałam najmniejszy dostępny w komplecie wykrojnik. Podgrzałam płatek przy użyciu żelazka, przytrzymując go dłutkiem. Następnie formowałam płatki dłutkiem kulkowym na macie. Skleiłam ze sobą po dwa płatki foamiranowe klejem na gorące. W środek, również klejem na gorąco, wkleiłam wycięte z papieru pręciki. Wykorzystałam najmniejszy wykrojnik z zestawu od Craft Passion. Następnie w środku umieściłam niewielką ilość kleju Magic i nasypałam do środka błękitne koraliki. Płatki wykończyłam przeźroczystym, opalizującym brokatem.

Mroźna kartka – napis

Napis tekturkowy zaembossowałam przy użyciu białego pudru do embossingu. Najpierw pokryłam tekturkę tuszem do embossingu. Następnie posypałam pudrem, usunęłam jego nadmiar i podgrzałam z wykorzystaniem nagrzewnicy. W związku z tym, że efekt nie był dla mnie zadowalający nałożyłam drugą warstwę pudru. Po wygrzaniu uzyskałam satysfakcjonującą białą powłokę.

Mroźna kartka – wianek

Obydwa wycięte arkusze z papieru przedziurkowałam po brzegach przy wykorzystaniu radełka. Na bazę nakleiłam bezpośrednio większy arkusz kwadratowy wycięty z papieru do scrapbookingu o wymiarze 14 cm. Na dystansie z beermaty umieściłam drugi arkusz o wymiarach 12,5 x 12,5 cm. Następnie na środek przykleiłam tekturkowy napis. Dookoła napisu na klej termiczny przykleiłam gałązki wycięte z białego papieru przy pomocy wykrojników od Craft Passion. Następnie do podstawy poinsecji przytwierdziłam gazę i nakleiłam poinsecje po przeciwnych stronach wianka. Dodałam pręciki, brokatowe kulki, brokat i koraliki.

Podsumowanie

Papiery Mintay Papers idealnie łączą się ze sobą niezależnie od kolekcji. Ja wykorzystałam w tej kompozycji dwa arkusze o błękitnym zabarwieniu z zupełnie innych kolekcji, a bardzo do siebie pasują. Z resztek, które pozostały po docięciu arkusza do wymiaru 12,5 x 12,5 cm wykonałam środki do kwiatków, dzięki czemu było bardzo mało ścinków. Wykrojniki z Craft Passion są warte swojej ceny. Można w nich wykrawać zarówno w papierze, jak i w foamiranie i uzyskać dowolny efekt.

Proszę podziel się w komentarzu swoją opinią dotyczącą kartki.
Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.