Witaj,

Na blogu Kreatywnym pojawiło się już kilka wpisów inspiracyjnych z ozdobami do włosów, na przykład słoneczna spinka soutache. W dniu dzisiejszym przychodzę ponownie z ozdobą do włosów, będzie to opaska ślubna z użyciem guzika, sutaszowych sznurków i kryształków 🙂 Zatem serdecznie zapraszam:

Potrzebne Ci będą:

Zacznij od przyklejenia guzika do filcu – ja użyłam kleju Hasulith, ale klej Guetermann jest równie dobry do tego zadania.

Na filcu zaznacz sobie jaką długość musi mieć wzór, który przymocujesz na  opasce.

Przyszyj sznurek skręcany wokół guzika – pamiętaj, aby wbijać się między splot sznurka.

Końcówkę sznurka podklej klejem i dokładnie przyszyj, aby nic nie odstawało.

Zacznij zszywać sznurki w ułożonej przez siebie sekwencji kolorystycznej.

W międzyczasie obszywania guzika zaznacz sobie, w miarę równe, rozmieszczenie kryształków po bokach. Następnie przytnij filc, tak, aby się w nim mieściły.

Wróć do obszywania guzika. Oplatając go zawiń sznurki w stronę samego guzika, robiąc pierwszy zawijas. Zakryje on nam łączenie sznurków.

Doszyj zawijas zarówno do sznurka skręcanego i pod ukosem, jak i do filcu w dół.

Następnie przeszywając przejdź do jednego boku pracy

I wykonaj drugi zawijas, a przy jego końcu rozdziel cztery sznurki na dwie pary.

Jedną parą przejdź w dół,

a następnie ponownie do góry i z szyj z tymi poprzednimi. Stwórz taki jakby oplot dla pozostawionej pary i scal je w cztery po wykonaniu zawijasa.

Wykonaj trzeci zawijas, już złączonymi sznurkami.

Następnie przyklej kryształki do filcu, tam gdzie zaplanowałaś je umieścić i przejdź do obszywania kryształka sznurkami.

Obszywając go również możesz tworzyć zawijaski. Powinnaś jednak pamiętać o tym żeby przyszyć do sznurka skręcanego w miejscu, w którym się stykają. Pomoże to wzmocnić pracę, aby była sztywna, nie wiotka – żeby nic nie latało.

Wywiń sznurek do góry i zszyj z górnym wywijasem.

A trochę poniżej przymierz listek i wykonaj splot wokół niego. Pamiętaj, aby pod listkiem dokładnie przeszyć sznurki, żeby praca nie była zbyt wiotka i luźna.

Pod listkiem nawróć do góry i połącz robótkę z górnym splotem i tworząc ostatniego wywijaska wyprowadź go na spód pracy.

Wykończenie

Pamiętaj o przeszywaniu sznurków również z tyłu. Po wykonaniu tego kroku utnij końcówkę sznurków i podklej.

Wytnij odstający filc między ażurem ze sznurków. Pamiętaj rób to ostrożnie nie wychylając nożyczek żeby nie uszkodzić sznurków, ani szwów.

Analogicznie wykonaj drugi bok opaski. Możesz dodatkowo ozdobić pracę gdzieniegdzie, tak jak ja, koralikami ToHo. Na koniec podszyj welurem i wykonaj murek.

Po wykończeniu moja opaska ślubna prezentuje się następująco.

Mam nadzieję że zainspirowałam Ciebie do stworzenia własnej ozdoby do włosów. Daj mi znać czy spróbowałaś wykorzystać mój pomysł w swoich pracach.

Pozdrawiam,

Marta

Jeden komentarz

  1. Wspaniała praca zakochałam się ♥️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.