Czy lubisz używać w swoich pracach cekinów, kryształków i innych tego typu drobnych ozdobników? Nie masz problemu z umieszczaniem ich w odpowiednim miejscu? Może wspomagasz się jakimś narzędziem do podnoszenia koralików? A może dopiero czegoś takiego szukasz? Wzięłam kilka tego typu narzędzi pod lupę i zamierzam dziś o nich napisać. Narzędzia typu pick up pen dostępne są w różnych wersjach i takoż mają różne ceny. W zależności od tego czy masz jakieś wymagania czy nie, to myślę że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Ja osobiście od dawna używam pearl pickera od Knorr Prandell. Ma on silikonową końcówkę, która po zanieczyszczeniu może być umyta ciepłą wodą i po wyschnięciu nadal będzie spełniała swoje zadanie. Możesz ją myć również ciepłą wodą z mydłem, jednak mydło musi być nawilżające. Kiedy narzędzie jest nieużywane końcówkę chroni plastikowa nasadka. Pearl picker występuje w dwóch wersjach – z pojedynczą główką i z dwiema główkami różnej wielkości. Końcówki nie są wymienne.

WeR making memory ma narzędzie quickstik, a bardzo podobne do niego z firmy Silhouette nazywa się pick me up tool. Jednak oba mają zbyt klejącą końcówkę i wiele osób narzeka na ich funkcjonalność. Ja niestety ich nie testowałam, więc nie mogę się wypowiedzieć w tym temacie. 

Ostatnio bardzo popularne są narzędzia z woskową stożkową końcówką – tych też na rynku znajdziecie wiele rodzajów. Ich końcówki są wymienne, gdyż przy “ciężkiej ręce” łatwo je uszkodzić. Kolory końcówek są różne, ciemniejsze mogą zostawiać kolor na powierzchni kartki.

Chyba najtańszą opcją jest kredka woskowa – ma rdzeń z wosku, zawsze jak przestanie “łapać” koraliki można ją naostrzyć.

 

Warto pamiętać, że nie ważne z czego jest końcówka lepiej jej nie dotykać często palcami.

Zapytasz pewnie: dlaczego?

Otóż czy to ze względu na kremy i balsamy których używamy, czy ze względu na to, że często dotykamy skóry twarzy możemy utłuścić końcówkę i przestanie być chwytna. O ile silikonową można umyć, o tyle nie znalazłam jeszcze sposobu na oczyszczenie woskowej.

Narzędzie pick up pen może Ci się przydać do podnoszenia: cekinów, półkryształków, półperełek, koralików, wycinanek wykrojnikowych np. literki alfabetu.

 

Aby sprawnie pracować z narzędziem pick up pen, które ma woskową końcówkę, należy podnosić elementy czubkiem skierowanym pionowo do dołu, a odkładać wychylając na bok. Mam nadzieję że dobrze to opisałam. Nie należy używać zbyt mocnego nacisku żeby nie uszkodzić końcówki. Jeśli Twoje narzędzie ma kolorową końcówkę staraj się nie dotykać nią papieru, bo możesz zostawić smugi.

Z kolei narzędzie pearl picker lub pick up tool, które bazują na lepiku, warto używać wraz z igłą. W jednej ręce trzymać narzędzie, którym pobieramy cekin, a w drugiej igłę, którą odczepiamy cekin od lepkiej końcówki zostawiając go na papierze.

 

Na koniec mam jeszcze kilka podpowiedzi jak wykonać tego typu narzędzie DIY:

  • końcówkę wykałaczki obtocz w roztopionym kleju na gorąco
  • to samo możesz zrobić zanurzając końcówkę wykałaczki w rozgrzanym wosku
  • jeśli lubisz coś bardziej poręcznego to możesz wykorzystać końcówkę starej kredki czy ołówka i również otoczyć w rozgrzanym wosku
  • dziecięca kredka woskowa też powinna się sprawdzić
  • możesz również wykorzystać narzędzie do diamond painting lub sam wosk skulkowany i nałożony na narzędzie kulkowe
  • masa mocująca do przyklejania dodatków na ścianę też się sprawdzi – wystarczy skulkować i nałożyć na jakiekolwiek narzędzie w formie pisaka.

Daj znać czy mój wpis okazał się pomocny.  Oczywiście jeśli korzystasz z jakiegoś innego narzędzia pick up pen, to też chętnie się dowiem jak Ci się z nim pracuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.