Witaj. Już niebawem będziemy obchodzić Dzień Babci i Dzień Dziadka. Byłoby więc miło z tej okazji wykonać coś dla naszych najukochańszych. Dziś wiec przychodzę do Ciebie z moją inspiracją z tej właśnie zbliżającej się okazji. Kartka z okazji Dnia Babci w moim wykonaniu.


Kartka na dzień babci

Kartkę którą dziś Ci pokazuję wykonałam dla mojej najukochańszej babci Hani w jej ulubionych barwach. Do jej stworzenia użyłam papierów Lemoncraft jak również papierów z Galerii Papieru. W sklepie Świat Pasji znajdziesz nie tylko te, ale i wiele innych, które nadadzą się do wykonania słodkich jak również delikatnych prac i nie tylko kartkowych. Głównym elementem na mojej kartce jest wykonane serce z super lekkiej masy plastycznej do foremek. Wybrałam tą foremkę, bo pasuje do tego rodzaju prac.

Kartka na dzień babci

 

Kartka jak widzisz jest wielowarstwowa. Takie uwielbiam i co więcej często je wykonuję. Pierwszą częścią jej, jaką nakleiłam za pomocą taśmy dwustronnie klejącej Tacky Tape 9mm. jest oczywiście papier firmy Lemoncraft jak i kolejne podobnie. Między nimi pojawiła się również odrobina papieru z Galerii Papieru. Następne, wszystkie warstwy podkleiłam za pomocą taśmy 3D z Craft Passion. Pośród jednej, a drugiej warstwy papierów umieściłam delikatną, różową koronkę. Co poniektóre warstwy udarłam z jednego boku. Kolejną wycięłam za pomocą dziurkacza brzegowego. Jeszcze kolejną przeszyłam grubymi, białymi nićmi.

Kartka na dzień babci

Na wszystkie, wcześniej już przyklejone warstwy ułożyłam okrągłą tekturkę – ramkę pod którą umieściłam odrobinę różowego sizalu. Następnie przykleiłam tag wycięty ozdobnym wykrojnikiem. Na nim umieściłam  serduszko z masy plastycznej. Nadszedł więc czas na wycięcie kwiatków za pomocą kwiatowych wykrojników. Oczywiście posłużył mi do tego delikatnie różowy papier z Galerii Papieru. Kwiatki delikatnie pomalowałam w środku ciemniejszymi farbami akwarelowymi, które wręcz ubóstwiam nie tylko w pracach mixed mediowych. I zrobiłam z nich tak zwane gnieciuszki jak je słodko nazywam. Ich środki poza tym wzbogaciłam również ozdobnymi ćwiekami.

Kartka na dzień babci

Najpierw jednak na bazę mojej kartki, wcześniej już oklejonej papierami ozdobnymi, z lewego boku ułożyłam odrobinę więcej sizalu, który przykleiłam za pomocą kleju Magic.  Na to wszystko jeszcze  przykleiłam we wcześniej ustalonej przeze mnie pozycji duże i małe listki wycięte za pomocą wykrojników. Te najmniejsze wycięłam z białego papieru, lekko kolorując jasną i ciemną zieloną farbą akwarelową. W następnej kolejności czas przyszedł na kwiatki. Przykleiłam je na klej na gorąco. Mam wtedy pewność, że wszystko się będzie dobrze trzymać.

Na samym końcu całą kartkę pochlapałam białą farbą i nakleiłam wydrukowane napisy, no i moja kartka gotowa.

Chyba o niczym nie zapomniałam…

Na tym byłoby na tyle. Mam nadzieję, że moja praca przypadnie Ci do gustu. Spodoba się Tobie jak również i innym odwiedzającym blog kreatywny. Będzie mi niezmiernie miło, kiedy udostępnisz mój post i podzielisz się z innymi moją inspiracją. Cieszyć mnie również będzie, kiedy pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza. To będzie dla mnie znak, że podoba Ci się moja kartka z okazji Dnia Babci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.