kartka z okazji Dnia Babci, Prosto z serca – kartka z okazji Dnia Babci

Witaj. Już niebawem będziemy obchodzić Dzień Babci i Dzień Dziadka. Byłoby więc miło z tej okazji wykonać coś dla naszych najukochańszych. Dziś wiec przychodzę do Ciebie z moją inspiracją z tej właśnie zbliżającej się okazji. Kartka z okazji Dnia Babci w moim wykonaniu.


kartka z okazji Dnia Babci, Prosto z serca – kartka z okazji Dnia Babci

Kartkę którą dziś Ci pokazuję wykonałam dla mojej najukochańszej babci Hani w jej ulubionych barwach. Do jej stworzenia użyłam papierów Lemoncraft jak również papierów z Galerii Papieru. W sklepie Świat Pasji znajdziesz nie tylko te, ale i wiele innych, które nadadzą się do wykonania słodkich jak również delikatnych prac i nie tylko kartkowych. Głównym elementem na mojej kartce jest wykonane serce z super lekkiej masy plastycznej do foremek. Wybrałam tą foremkę, bo pasuje do tego rodzaju prac.

kartka z okazji Dnia Babci, Prosto z serca – kartka z okazji Dnia Babci

 

Kartka jak widzisz jest wielowarstwowa. Takie uwielbiam i co więcej często je wykonuję. Pierwszą częścią jej, jaką nakleiłam za pomocą taśmy dwustronnie klejącej Tacky Tape 9mm. jest oczywiście papier firmy Lemoncraft jak i kolejne podobnie. Między nimi pojawiła się również odrobina papieru z Galerii Papieru. Następne, wszystkie warstwy podkleiłam za pomocą taśmy 3D z Craft Passion. Pośród jednej, a drugiej warstwy papierów umieściłam delikatną, różową koronkę. Co poniektóre warstwy udarłam z jednego boku. Kolejną wycięłam za pomocą dziurkacza brzegowego. Jeszcze kolejną przeszyłam grubymi, białymi nićmi.

kartka z okazji Dnia Babci, Prosto z serca – kartka z okazji Dnia Babci

Na wszystkie, wcześniej już przyklejone warstwy ułożyłam okrągłą tekturkę – ramkę pod którą umieściłam odrobinę różowego sizalu. Następnie przykleiłam tag wycięty ozdobnym wykrojnikiem. Na nim umieściłam  serduszko z masy plastycznej. Nadszedł więc czas na wycięcie kwiatków za pomocą kwiatowych wykrojników. Oczywiście posłużył mi do tego delikatnie różowy papier z Galerii Papieru. Kwiatki delikatnie pomalowałam w środku ciemniejszymi farbami akwarelowymi, które wręcz ubóstwiam nie tylko w pracach mixed mediowych. I zrobiłam z nich tak zwane gnieciuszki jak je słodko nazywam. Ich środki poza tym wzbogaciłam również ozdobnymi ćwiekami.

kartka z okazji Dnia Babci, Prosto z serca – kartka z okazji Dnia Babci

Najpierw jednak na bazę mojej kartki, wcześniej już oklejonej papierami ozdobnymi, z lewego boku ułożyłam odrobinę więcej sizalu, który przykleiłam za pomocą kleju Magic.  Na to wszystko jeszcze  przykleiłam we wcześniej ustalonej przeze mnie pozycji duże i małe listki wycięte za pomocą wykrojników. Te najmniejsze wycięłam z białego papieru, lekko kolorując jasną i ciemną zieloną farbą akwarelową. W następnej kolejności czas przyszedł na kwiatki. Przykleiłam je na klej na gorąco. Mam wtedy pewność, że wszystko się będzie dobrze trzymać.

Na samym końcu całą kartkę pochlapałam białą farbą i nakleiłam wydrukowane napisy, no i moja kartka gotowa.

Chyba o niczym nie zapomniałam…kartka z okazji Dnia Babci, Prosto z serca – kartka z okazji Dnia Babci

Na tym byłoby na tyle. Mam nadzieję, że moja praca przypadnie Ci do gustu. Spodoba się Tobie jak również i innym odwiedzającym blog kreatywny. Będzie mi niezmiernie miło, kiedy udostępnisz mój post i podzielisz się z innymi moją inspiracją. Cieszyć mnie również będzie, kiedy pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza. To będzie dla mnie znak, że podoba Ci się moja kartka z okazji Dnia Babci.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.