Witam Cię ponownie!

W poprzednim wpisie zaprezentowałam Ci jak wykonać kartkę pop up twist, a dzisiaj opiszę produkt, który wykorzystałam podczas pracy nad kartką, czyli maszynkę tnąco-tłoczącą firmy dpCraft w formacie A5.

Maszynka dpCraft A5

Na naszym blogu znajduje się już wpis, który opisuje różne maszynki tnąco-tłoczące , ale maszynka firmy dpCraft jest nowością na rynku. Sklep Świat Pasji oferuje ją w dwóch rozmiarach – A5 i A4.

Maszynki używam od trzech miesięcy. Cechą, która przeważyła na wyborze dpCraft była w moim przypadku cena, która w porównaniu z innymi maszynkami jest bardzo atrakcyjna.

dpCraft A5 maszynka tnąco-wytłaczająca

Maszynka wygląda ładnie, jest w delikatnym, beżowym kolorze, z elementami pomarańczu. Jest składana, a do tego rączkę można odczepić i przechowywać w schowku. Schowki w ramionach są dodatkowym plusem maszynki, można w nich przechowywać również małe wykrojniki czy gotowe scrapki.

Maszynka tnąco-wytłaczająca

Schowek w maszynce dpCraft A5

W zestawie otrzymasz płytki do zrobienia tzw. kanapki, a także adapter do grubych wykrojników. Minusem jest to, że producent nie zapewnia maty do embossingu. Jednak możesz ją dokupić osobno.

Płytki do zrobienia "kanapki"

W moim odczuciu maszynka dpCraft działa cicho. Rzadko zdarza się swoiste “strzelanie” wykrojnika, który wbija się w płytkę, choć tu wiele może zależeć od rodzaju wykrojnika.

Maszynka posiada również pokrętło, które umożliwi Ci wybór tego, jak maszynka ma pracować – ustawiasz odpowiednio, kiedy chcesz wytłaczać lub wycinać.

Pokrętło w maszynce

Płytki nie są przezroczyste jak w przypadku innych maszynek, ale dla mnie nie jest to problemem. Nigdy nie pracowałam przy wykorzystaniu innej maszynki, dlatego też nie odczuwam dyskomfortu w pracy z tego powodu. Jeśli muszę mieć pewność, że wykrojnik w “kanapce” mi się nie przesunie, podklejam go taśmą malarską. Prawda, że to prosty i tani sposób na ułatwienie sobie pracy?

Maszynka dpCraft ma na spodzie przyssawki, które uniemożliwiają przesuwanie się maszynki po blacie roboczym. Szczerze mogę powiedzieć, że zdają egzamin!

Również opcja regulowanego docisku jest strzałem w dziesiątkę! Ażurowe serwetki wystarczy przepuścić raz przez maszynkę przy zwiększonym docisku i wszystko idealnie jest wycięte. Niepotrzebne są podkładki czy zmienianie pozycji wykrojnika.

Nie użytkuję maszynki długo i póki co nie wiem jak z biegiem czasu będzie docinała. Gdybyś jednak korzystała z maszynki, która nie wycina najlepiej, polecam Ci wpis o irytujących wykrojnikach i sposobach radzenia sobie z nimi. Dzięki tym sposobom, Twoja praca z pewnością się usprawni.

Wróćmy jednak do maszynki. Płytki dość szybko się wyginają. Jednak producent zapewnia, że częste zmiany położenia wykrojników na płytkach i przekładanie ich sprawi, iż płytki posłużą Ci dłużej.

Osobiście polecam Ci maszynkę tnąco-wytłaczającą dpCraft w formacie A5 jeżeli zajmujesz się tylko cardmakingiem, jak ja w tym momencie. Większość wykrojników się w niej mieści bez problemu, ale jeżeli dysponujesz większym budżetem to zachęcam do zakupu maszynki w formacie A4. W końcu nigdy nie wiadomo, gdzie twórcza wyobraźnia Cię poniesie i jakie będą Twoje kolejne projekty.

To już wszystko na temat maszynki dpCraft. Serdecznie dziękuję za możliwość bycia z Tobą jako Gościnny Twórca w lutym. Mam nadzieję, że moje wpisy okazały się dla Ciebie pomocne.

Jeśli korzystasz z maszynki dpCraft, napisz w komentarzu jakie masz odczucia, co do pracy z jej pomocą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.