Witam serdecznie. Na początek mała zagadka, trzy słowa: potrząsanie, grzechotanie, bajerowanie. Cóż to takiego? Jeśli dołożę małą podpowiedź: cekiny, to wszystko powinno być już jasne. Chodzi o shaker box, oczywiście! Oto bohater mojego dzisiejszego wpisu, aczkolwiek w nieco bardziej profesjonalnym wydaniu. Chciałabym omówić zaprojektowane przez SnipArt produkty dedykowane specjalnie do shaker boxów. Zapraszam.

Wykrojnik i kopuła

W skład zestawu wchodzą ozdobny wykrojnik oraz plastikowa kopuła. Wykrojnik to w zasadzie zestaw dwóch wykrojników, jeden do wycięcia ozdobnej serwetki, drugi to prosty kształt do wycięcia otworu na kopułę. Zestaw, który ja posiadam to małe koło i mała kopuła. W kolekcji dostępne też są inne kształty i wielkości, np. serce, czy owal. Wzory serwetek pasują na wiele okazji, każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, do kopuły można również dokupić  tekturkę SnipArt, o takim samym wzorze, jak wykrojnik.

Sklejanie

Użyłam cienkiej taśmy dwustronnej, aby przykleić serwetkę do kopuły. Również na taśmę skleiłam kopułę z tłem, który wycięłam nieco większym wykrojnikiem, niż ten w zestawie. Warto zwrócić uwagę na to, żeby tło miało interesujący motyw, który się ujawni, gdy cekiny opadną na dół kopuły. Do środka włożyłam najróżniejsze grzechotki, min. cekiny, mikrokulki i koraliki, wiele drobiazgów do wypełnienia shaker boxa znajdziesz w sklepie.

Kartka ślubna

Przygotowałam kartkę ślubną z kolekcji Love me forever Craft O’Clock . Różę i małe kremowe kwiatki zrobiłam z wykrojników Craft Passion Kwiaty #8, natomiast czerwone kwiaty z wykrojnika Kwiaty poinsecji. Do zrobienia kwiatów użyłam kartonu Mi-Teintes, z tego samego kartonu wycięłam serwetkę i napis, żeby całość wyglądała spójnie. Na kartce umieściłam te same błyskotki, które znalazły się wewnątrz shaker boxa. Nieco chlapania i romantyczna kartka gotowa.

Shaker box można zrobić na wiele sposobów, kilka ciekawych pomysłów i tutoriali znajdziesz na naszym blogu. Zaletą zestawu SnipArt jest łatwość sklejania, piękny i uniwersalny design oraz eleganckie wykończenie. Zdecydowanie polecam ten sposób, zwłaszcza dla początkujących, którzy maja problem np., z cekinami klejącymi się do taśmy 3D. Wykrojnik można wykorzystać również bez kopuły, więc zakup się jak najbardziej opłaca.

Dziękuję za odwiedziny. Pozdrawiam,

Magda Kam

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.