Witam serdecznie. Na początek mała zagadka, trzy słowa: potrząsanie, grzechotanie, bajerowanie. Cóż to takiego? Jeśli dołożę małą podpowiedź: cekiny, to wszystko powinno być już jasne. Chodzi o shaker box, oczywiście! Oto bohater mojego dzisiejszego wpisu, aczkolwiek w nieco bardziej profesjonalnym wydaniu. Chciałabym omówić zaprojektowane przez SnipArt produkty dedykowane specjalnie do shaker boxów. Zapraszam.

Wykrojnik i kopuła

W skład zestawu wchodzą ozdobny wykrojnik oraz plastikowa kopuła. Wykrojnik to w zasadzie zestaw dwóch wykrojników, jeden do wycięcia ozdobnej serwetki, drugi to prosty kształt do wycięcia otworu na kopułę. Zestaw, który ja posiadam to małe koło i mała kopuła. W kolekcji dostępne też są inne kształty i wielkości, np. serce, czy owal. Wzory serwetek pasują na wiele okazji, każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, do kopuły można również dokupić  tekturkę SnipArt, o takim samym wzorze, jak wykrojnik.

Sklejanie

Użyłam cienkiej taśmy dwustronnej, aby przykleić serwetkę do kopuły. Również na taśmę skleiłam kopułę z tłem, który wycięłam nieco większym wykrojnikiem, niż ten w zestawie. Warto zwrócić uwagę na to, żeby tło miało interesujący motyw, który się ujawni, gdy cekiny opadną na dół kopuły. Do środka włożyłam najróżniejsze grzechotki, min. cekiny, mikrokulki i koraliki, wiele drobiazgów do wypełnienia shaker boxa znajdziesz w sklepie.

Kartka ślubna

Przygotowałam kartkę ślubną z kolekcji Love me forever Craft O’Clock . Różę i małe kremowe kwiatki zrobiłam z wykrojników Craft Passion Kwiaty #8, natomiast czerwone kwiaty z wykrojnika Kwiaty poinsecji. Do zrobienia kwiatów użyłam kartonu Mi-Teintes, z tego samego kartonu wycięłam serwetkę i napis, żeby całość wyglądała spójnie. Na kartce umieściłam te same błyskotki, które znalazły się wewnątrz shaker boxa. Nieco chlapania i romantyczna kartka gotowa.

Shaker box można zrobić na wiele sposobów, kilka ciekawych pomysłów i tutoriali znajdziesz na naszym blogu. Zaletą zestawu SnipArt jest łatwość sklejania, piękny i uniwersalny design oraz eleganckie wykończenie. Zdecydowanie polecam ten sposób, zwłaszcza dla początkujących, którzy maja problem np., z cekinami klejącymi się do taśmy 3D. Wykrojnik można wykorzystać również bez kopuły, więc zakup się jak najbardziej opłaca.

Dziękuję za odwiedziny. Pozdrawiam,

Magda Kam

 

 

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.