Ciekawa jestem czy lubisz stemple tak jak ja? Mam ich całkiem sporo, ale mam wrażenie że nie wykorzystuję ich potencjału. Pomyślałam sobie zatem, że w ramach cyklu o poszerzaniu możliwości wykorzystania naszych przydasi mogę wziąć się za stemple w zestawach i nie tylko. Dlatego w dzisiejszym artykule pokażę Ci jak kreatywnie wykorzystać wszelkiego rodzaju stemple tworząc stemplowane tła. Sprawdź sama czy te pomysły Ci się spodobają.
Czy zdarzyło Ci się kupić jakiś zestaw stempli tylko dlatego, że jeden element Ci się spodobał? Albo czy nie wykorzystujesz jakichś stempli, bo nie masz na nie pomysłu? Nawet pomimo tego iż w czasie zakupu wiedziałaś że ich pragniesz? Pokażę Ci jak spojrzeć przychylniejszym okiem na Twoje cudeńka.
Ja osobiście wolę tworzyć kartki bardziej minimalistyczne i zdecydowanie takie nadające się do koperty. Niekoniecznie jednowarstwowe, ale zdecydowanie nie bardzo warstwowe. Uwierz mi że płaskie kartki wcale nie są nudne i brzydkie. Nie zawsze jednak mam odpowiedni stempel czy szablon, aby stworzyć tło dla mojego elementu głównego. Stąd pomysł na stemplowane tła i wykorzystanie zestawów stempli.
Nie jest ważne czy kolorujesz odbitki stemplowe czy nie. Z kolei ważne jest to, że z każdych stempli można skorzystać tworząc tło lub tzw. papier bazowy. Oczywiście większość stempli w zestawach jest pomyślana tak żeby się uzupełniały, to dobrze. W związku z tym będzie nam je łatwiej wykorzystać i “spiąć” ze sobą. Technika tego typu tworzenia teł polega na powtarzalnym stemplowaniu. Reszta jest już tylko zależna od wyobraźni tworzącego.
Aby stworzyć ciekawe stemplowane tła warto przemyśleć kilka spraw:
- jak będą ukierunkowane odbitki – prosto, po skosie, roszada, czy totalny armagedon
- gdzie zaczniesz umiejscawiać odbitki – od góry, od rogu czy od środka
- puste miejsca wypełnij drobniejszymi motywami niekoniecznie z danego zestawu stempli
- pamiętaj o odbijaniu elementów poza krawędzią – da to większe wrażenie kontynuacji wzoru tła
- w tej technice łatwiej używać bloczka do stemplowania
Dodatkowo mam kilka pomysłów do ewentualnego wykorzystania przy tworzeniu stemplowanych teł:
- możesz wykonać tło używając odbitek napisów
- wykorzystaj odbitki akcesoriów pasujących do elementu głównego
- odbitki możesz wykonać tuszem versamark i wykończyć embossingiem – to dobry pomysł jeśli pracujesz z kartonem kraft lub czarnym
- na czarnym i kraftowym kartonie korzystaj z tuszów distress oxide
- odbitki możesz wykonać kolorowymi tuszami
- nie zapominaj że możesz wykorzystać również kolorowe kartony do wykonania tła i na przykład stemplować ton w ton
- jeśli używasz stempli do kolorowania, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zostawić jedynie kontury w tle
- kolejną wariacją tej opcji jest pokolorowanie kilku losowo wybranych odbitek
- albo dodanie pokolorowanej odbitki jako elementu głównego
- możesz również pokolorować wszystkie odbitki w tle na przykład na różne odcienie szarości
- inną wariacją mogą być odbitki wykonane różnymi kolorami tuszu
- dodatkowo możesz wykorzystać drobne stempelki i wykonać stemplowane tła z techniką echo
Jak widzisz pomysłów na wykorzystanie stemplowanych teł jest cała masa, wystarczy popuścić wodze fantazji i działać. To jak masz już przygotowane stemple z których skorzystasz? Koniecznie pochwal się swoimi tłami.
Crafterka z głową pełną kreatywnych pomysłów. Uwielbiająca rękodzieło wszelkiego rodzaju oraz pasjonatka oganizacji. Zawsze chętnie służy innym swoją wiedzą i pomocą. Spełniona żona i matka jedynaka oraz posiadaczka 4 kotów i 3 psów. Właścicielka sklepu Świat Pasji. Znajdziesz ją również na blogu Kufer Pełen Skarbów.
Ogrom świetnych pomysłów ❤️ będziemy częściej zaglądać. Inspiracji nigdy dość Pozdrowienia