Czy doświadczyłaś kiedyś sytuacji, gdy na ślubie przekładasz w dłoniach wykonany przez siebie box, ale jakoś Ci tak nieporęcznie? Kolejka do składania życzeń młodym jest długa, a ręce już zaczynają mdleć? Przychodzę z pomysłem na rozwiązanie Twojego problemu. Wykonaj własnoręcznie trzymadło do boxa. Problem rozwiązany 🙂

 

By wykonać trzymadło do boxa potrzebne będą:

  • dwa arkusze papieru A4 lub scrapowego – użyłam kolekcji Złote Sny 03 Paper Heaven
  • trymer lub gilotyna
  • wykrojnik brzegowy do ozdobienia skrzydełek
  • serduszko do wykonania otworu
  • rzepy
  • klej

Arkusz rozcięłam na trymerze od prawej i lewej strony na szerokość 10,5 cm – tak by wykorzystać piękne motywy kwiatowe w tym papierze do scrapbookingu. Będą to nasze dwa boczki do trzymadła.

Następnie boczne „uszy” od góry ozdobiłam brzegowym wykrojnikiem – jest on lekkim łukiem, więc wydał mi się idealny na to wykończenie.

Do tego wykonałam otwór do trzymania wykrojnikiem serce, ale możesz też użyć np. owalu, kwadratu czy kółka – zależy czym dysponujesz 🙂 Ważne jednak by ten otwór miał średnicę tych 3-4 centymetrów, by tam zmieściły się palce. Myślę, że bardzo fajnie sprawdziłby się ten wykrojnik serca

Następnie z drugiego arkusza wycięłam podstawę trzymadła.

Korzystałam z bazy do exploding boxa o podstawie 10 cm. Zatem podstawa trzymadła będzie miała nieco więcej, czyli 10,5 cm.

W konsekwencji papier docinam na 20,5 cm x 12,5 cm.

Następnie w odstępie 1 cm od krawędzi dłuższych boków zbigowałam papier na tablicy do bigowania na całej długości – będą to miejsca, do których przykleimy skrzydełka.

Podobnie dwa kolejne bigowania wykonałam od strony krótszych boków. Na 5 cm od krawędzi. Te boki będą nam przytrzymywały box na miejscu, by się nie wysunął.

W 4 miejscach odcięłam trójkąty, by nadmiar papieru nie przeszkadzał w sklejeniu całości trzymadła.

Ponieważ mam w swoich zbiorach uroczy wykrojnik z serduszkami, to postanowiłam go użyć do ozdobienia krótszych boków trzymadła. Nadało to pracy jeszcze więcej ażuru 🙂

Trzymadło do boxa – składanie elementów

Mając już wszystkie elementy pozostało nam je ze sobą skleić. Rozpoczęłam od doklejenia długich skrzydełek na uprzednio zbigowane 1 cm skrzydełka podstawy.

Następnie odczekałam kilka minut aż klej zwiąże i dokleiłam pozostałe dwa skrzydełka.

Niewątpliwie powstało w ten sposób kwadratowe miejsce do umieszczenia boxa.

By zakończyć pracę potrzebne mi było jeszcze zamknięcie trzymadła. W tym celu użyłam okrągłych rzepów. Są samoprzylepne, więc złożyłam najpierw rzepy ze sobą, a następnie nałożyłam na jedno ze skrzydełek trzymadła. Dopiero teraz dołożyłam drugie skrzydełko. W konsekwencji uzyskałam taki efekt, że skleiły się oba ze sobą idealnie i uniknęłam przesunięcia się rzepów.

Na koniec pozostało jeszcze doklejenie imion Pary Młodej w ozdobnej owalnej koronce. Podsumowując praca finalnie prezentuje się tak:

Jeśli spodobał Ci się mój sposób to zapraszam Cię serdecznie do wykonania swojego trzymadła i koniecznie pochwal się nim w komentarzu lub na naszej grupie na FB. Niech moc twórcza będzie z Tobą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.