Romantyczne projekty to moje ulubione. Delikatne, zwiewne, okwiecone i ustrojone koronkami niemal same wychodzą mi spod rąk. A jeśli dojdzie do tego baza Woodouts, to przyjemność tworzenia murowana. Mam dzisiaj do pokazania tutorial na prosty i przyjemny layout ze ścinków. Zapraszam do lektury.

Tutorial na kanale YouTube Świat Pasji

Na kanale YouTube Świat Pasji można obejrzeć film, podczas którego pokazuję krok po kroku, jak wykonać taki projekt. Zachęcam do subskrybowania kanału, komentowania i zostawiania komentarzy. Wszelkie interakcje z Twojej strony są dla nas bardzo ważne. Jeżeli podobał Ci się film, uważasz, że przekazuje wartościowe treści, chciałabyś oglądać więcej takich produkcji – pamiętaj o łapce w górę :).

Krok po kroku

Na bazę heksagon duży od Woodouts nakleiłam papier z kolekcji Dziki ogród Craft O’Clock. Następnie zagruntowałam bezbarwnym gesso i naniosłam przez szablon SnipArt pastę stukturalną DecoArt. Wcześniej jednak zabarwiłam pastę płynnymi pigmentami DecoArt. Ponieważ kolor wyszedł za mocny, naniosłam rozwodnioną białą farbę i odrobinę niebieskiej. Taka technika kolorowania znacznie lepiej się sprawdza do wybielania projektu niż np. nakładanie białego gesso metodą suchego pędzla. Efekt jest subtelniejszy i bardziej estetyczny.

Następnie ułożyłam kompozycję ze skrawków, pamiętając, że punkt centralny będzie się znajdował po prawej stronie i tam powinno być więcej elementów. Obdarłam papier z jednej strony, żeby utworzyła się biała falbanka. Więcej na temat rwania papieru możesz przeczytać tutaj.

Każdą warstwę podklejałam tekturką, dzięki temu projekt zrobił się przestrzenny i było miejsce, żeby włożyć między warstwy różne elementy. Wycięłam je z arkuszy do wycinania z kolekcji, głównie kwiaty i listki.

W projekcie przeważają kolory brąz, beż i niebieski, ale dla kontrastu pojawiła się też odrobina czerwonego. Największe elementy ułożyłam przy zdjęciu, im dalej od zdjęcia, tym mniejsze. Projekt jest bardzo kobiecy, więc koronki ładnie się tu wpasowały.

Na koniec, jak to u mnie zazwyczaj bywa, dodałam kulki 3d, mikrokulki i brokat. Wybrałam napis, pochlapałam gdzieniegdzie delikatnie rozwodnionym, białym gesso i projekt gotowy.

Sposobów na zagospodarowanie ścinków jest multum, moja propozycja to tylko jedna z wielu. Mam nadzieję, że przypadła Ci do gustu i stworzysz swój layout ze ścinków.

Pozdrawiam serdecznie,

Magda Kam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.